TYP: a1

Bardzo dobry występ Artura Gniadka na Mistrzostwach Świata w Chinach

poniedziałek, 8 października 2012
Informacja prasowa
Po raz pierwszy w historii Polski, na organizowane przez UIM Mistrzostwa Świata skuterów wodnych, pojechał nasz reprezentant Artur Gniadek. Ten młody, 20 letni zawodnik z Legionowa po serii zwycięstw w Polsce (Mistrz Polski 2010, 2011, 2012) i wygraniu ponad 40 wyścigów, pojechał walczyć i zdobywać doświadczenie w zawodach z międzynarodową obsadą.

W miejscowości LIUZHOU (Chiny), Artur już na treningach pokazał, że stać go na walkę ze światową czołówką, notując szósty czas. Na samych zawodach nasz reprezentant spisał się bardzo dobrze i zajął w dwóch biegach odpowiednio VII i V miejsce, co w końcowej klasyfikacji zawodów dało mu bardzo dobrą V pozycję. W klasyfikacji generalnej po 3 eliminacjach Artur z 20 pkt. zajął 14 miejsce na 24 startujących zawodników. Zaznaczyć trzeba, że nie startował w dwóch pierwszych eliminacjach.

Zawody w Chinach wygrał Hiszpan - Nacho Armillas, drugie miejsce zajął Francuz Jeremy Poret, a trzeci był Włoch Nicola Piscaglia. W ogólnej klasyfikacji na pierwszym miejscu ze 145 pkt. jest Jeremy Poret, drugie miejsce należy do Nacho Armillas (107 pkt.), a na trzecim znalazł się Włoch - Alberto Monti z 59 pkt.

Arturowi gratulujmy bardzo dobrej postawy i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym sezonie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 czerwca

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881