TYP: a1

Popłyń w rejs i dołącz do grona oficerów na pokładzie Fryderyka Chopina

czwartek, 24 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Po raz pierwszy będzie można popłynąć w rejs połączony ze szkoleniem oficerskim na Fryderyku Chopinie. Już za miesiąc rozpocznie się rejs z Gdyni do Szczecina Szlakiem Praojców. Warto z tej okazji skorzystać ze względu na promocyjną cenę, wyjątkową możliwość podniesienia własnych żeglarskich umiejętności oraz ogromną przyjemność żeglowania na tym kultowym już w Polsce brygu.

Pod koniec maja FRYDERYK CHOPIN wyruszy w rejs Szlakiem Praojców - z Gdyni do Szczecina. Po opuszczeniu gdyńskiego portu żaglowiec skieruje się ku brzegom Szwecji. W planie rejsu jest wizyta w Karlskronie, szwedzkim mieście położonym na 33 wyspach, między którymi trzeba przepłynąć w drodze do portu. Na lądzie warto zwiedzić starówkę i Muzeum Morskie.

Ze Szwecji CHOPIN skieruje się na Bornholm, gdzie zawinie do duńskiego Rønne, stolicy wyspy, którą również warto zwiedzić. Miasto jest dodatkowo świetnym punktem wypadowym na piesze i rowerowe wycieczki. Z Bornholmu żaglowiec skieruje się już ku polskim brzegom, by po krótkim postoju w Świnoujściu, przez Zalew Szczeciński i Odrę, wejść do macierzystego portu w Szczecinie. Jak zwykle zacumuje przy Wałach Chrobrego. Dla żeglarzy to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w szkoleniu przygotowującym do pełnienia funkcji oficerskich na żaglowcu STS Fryderyk Chopin. Głównym celem planowanych zajęć będzie zapoznanie załogi z działaniem żaglowca i zasadami na nim panującymi. Podczas rejsu odbędą się zajęcia w formie ćwiczeń oraz prelekcji obejmujące między innymi tematy: Podstawowa obsługa urządzeń nawigacyjnych, Codzienne obowiązki oficera podczas wacht oraz poza wachtami, Zarządzanie załogą w czasie alarmów i manewrów.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy posiadać patent minimum Jachtowego Sternika Morskiego oraz podstawową wiedzę na temat funkcjonowania żaglowca rejowego. Dla wszystkich uczestników rejs będzie doskonałą okazją do zrobienia sobie krótkiej przerwy od codziennych zajęć. Dla rodziców i uczniów zainteresowany rejsami Niebieskiej Szkoły może być również formą sprawdzenia standardu życia na Fryderyku Chopinie.

FRYDERYK CHOPIN Praca na rejach Fryderyka Chopina

Cena: 1960 zł obejmuje zakwaterowanie w trzyosobowych kabinach, wyżywienie (trzy posiłki dziennie), całodobowy dostęp do kawy i herbaty, udział w szkoleniu oficerskim oraz opłaty portowe i paliwo. Ubezpieczenia podróżne uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Rejs Szlakiem Praojców ze Szkoleniem Oficerskim
Trasa: Gdynia-Szczecin
Terminy: 24-05-14 - 31-05-14 (8 dni)
Cena: 1960 zł / os.

Ostateczną decyzję o portach pośrednich podejmuje Kapitan, po uwzględnieniu warunków pogodowych, oczekiwań załogi i innych.

Więcej informacji: www.3oceans.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 maja

Z Jastarni do Władysławowa wyruszył zasłużony dla polskiego żeglarstwa s/y "Generał Zaruski"; po latach niszczenia w ośrodku w Jastarni zapadły decyzje i znalazły się środki na kapitalny remont jachtu.
piątek, 20 maja 2005
W Pucku zostaje wodowany ponton Arkadiusza Pawełka "Cena Strachu".
środa, 20 maja 1998
W Gdyni zakończył rejs Kpt. Henryk Jaskuła na s/y "Dar Przemyśla"; było to pierwsze polskie i trzecie w historii światowego żeglarstwa okrążenie świata bez zawijania do portów; rejs trwał 345 dni.
wtorek, 20 maja 1980
W Gdyni zmarł Karol Olgierd Borchardt, autor wielu książek marynistycznych, m.in. "Znaczy Kapitan".
wtorek, 20 maja 1986
Z zamiarem opłynięcia Islandii wypłynął z przystani JK Stoczni Gdańskiej s/y "Kismet" z Kpt. Wojciechem Orszlukiem. Żeglarze dotarli do stolicy Islandii, ale wielodniowy sztorm uniemożliwił opłynięcie wyspy dookoła. Jacht powrócił do Górek Zachodnich 22.0
czwartek, 20 maja 1965
W Valladolid umiera w zapomnieniu Krzysztof Kolumb, genueńczyk, który powszechnie uchodzi za odkrywcę Ameryki.
niedziela, 20 maja 1520