TYP: a1

PZU nie chce płacić za remont "Fryderyka Chopina"

środa, 1 grudnia 2010
Weronika Morys
Fryderyk ChopinJak informuje Kapitan Baranowski, firma PZU, w której ubezpieczony był jacht może nie pokryć kosztów remontu. Uzasadnienie tej decyzji ma być dostępne w piątek. Baranowski alarmuje, że w tej sytuacji remont jednostki może być niemożliwy.

"Fryderyk Chopin" stracił oba maszty 29 października, podczas rejsu z młodzieżą szkolną na Karaiby. Uszkodzony jacht nadal znajduje się w porcie Falmouth w Kornwalii, gdzie został odholowany w czasie akcji ratunkowej, a gimnazjaliści odbywający podróż na "Chopinie" wrócili autokarami do Polski.

Koszt remontu statku w Wielkiej Brytanii oceniany jest na 900 tys. złotych, a w stoczni w Polsce na 700 tys. - 1,5 mln zł.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912