TYP: a1

Rejs SYLWESTROWY na Karaibach: Martynika - Martynika

Rejs SYLWESTROWY na Karaibach: Martynika - Martynika
Data 2012-12-25 - 2013-01-04
Jacht Oceanis Clipper 393
TrasaMartynika - Grenadyny - Martynika
Kapitan / skipperTadeusz Staniul
Liczba uczestników6
Wolne koje6
Cena3000 PLN
Masz dosyć śniegu i mrozu? Tęsknisz za słońcem i wakacjami? Mamy coś właśnie dla Ciebie! Powitanie Nowego Roku na jachcie, wśród karaibskich tajemniczych wysp, słuchając szumu fal, delektując się fascynującą przyrodą. Niech inni marzną w Polsce, a Ty pozwól sobie na kąpiele w przejrzystej lazurowej wodzie, leżenie na miękkim piasku z drinkiem z palemką i ... codzienną fantastyczną zabawę! Zapraszamy!

MARTYNIKA
Górzysta wyspa pochodzenia wulkanicznego, wchodząca w skład Małych Antyli, pomiędzy Dominiką i St. Lucią. Na Martynice znajduje się kilka wulkanów, z których najbardziej znanym, a zarazem najwyższym jest Montagne Pelée (1397 m n.p.m.). Wyspa została odkryta przez Kolumba w 1502 roku, kiedy to była zamieszkana przez Indian Karaibów. Tubylcy nazywają ją Madinina, czyli Wyspa Kwiatów. Nazwę tę Martynika zawdzięcza również przepięknej, bujnej roślinności, a w szczególności takim kwiatom jak hibiskus czy magnolia. Kolejną atrakcją wyspy jest kuchnia kreolska. Martynika słynie z koktajlu „ti`punch” wytwarzanego na bazie rumu jak, również z takich przysmaków jak owoce morza czy desery z owoców tropikalnych. Posiłki często spożywane są na plaży w towarzystwie najbliższych.

RODNEY BAY
Naturalna zatoka oraz port jachtowy położony w południowej części wyspy St. Lucia, otoczony przez liczne hotele i restauracje. Zatoka została nazwana od nazwiska brytyjskiego generała Georga Rodneya, który przypłynął tutaj z brytyjską flotą w 1780 roku aby stoczyć bitwę z francuską flotą. Rodney Bay Marina jest jednym z najlepszych centrów żeglarstwa na Karaibach.

ST. VINCENT
Państwo i wyspa leżąca na południowym krańcu Małych Antyli. Jej środek przecięty jest przez pasmo górskie Morne Garu, którego najwyższym szczytem jest uśpiony wulkan Soufiere. Stolicą wyspy jest Kingstown - miasto pełne kolonialnych zabudowań. Atmosferę tego miejsca najlepiej poczuć na gwarnym targu Kingston Market. Warto zwiedzić tutaj XIX wieczną katedrę St George's Anglican Cathedral. Znajduje się w niej witraż, który pierwotnie zaprojektowany był dla katedry Świętego Pawła w Londynie. Na północ od Kingstown, 201 m nad zatoką wznosi się Fort Charlotte. Roztacza się z niego wspaniały widok na Kingstown i Grenadyny. Interesująca pod względem architektonicznym jest katedra Saint Mary z 1820 r. Stanowi mieszaninę stylów: romańskiego i gotyckiego. Na zboczu w północnej części miasta leży uważany za najstarszy w tym regionie ogród botaniczny (założony w 1762 roku). Rosną w nim drzewa chlebowe, sprowadzone na ST. Vincent przez kapitana Williama Bligh'a, bohatera wydarzeń związanych z buntem na okręcie „Bounty”.

BEQUIA
Mała (ok. 15 km2), a jednocześnie największa z Grenadyn. Krajobraz wyspy tworzą piękne kwitnące krzewy, drzewa cynamonowe oraz dzikie plaże ze złotym piaskiem i mnóstwem palm kokosowych. Centralnym miejscem wyspy jest Port Elizabeth, gdzie znajduje się XVIII wieczne stanowisko artyleryjskie Hamilton Battery. Na brzegu Zatoki Admiralskiej przy Belmond Walkway leżą małe, urocze hotele, restauracje oraz kolorowe budynki, które wieczorami oświetlone są girlandami z małych lampek. Jest to ulubione miejsce spotkań wieczornych wielu żeglarzy, którzy mogą tutaj skosztować karaibskich potraw oraz wypić karaibskie piwo Hairoun. Bequia słynie również z Muzem Wielorybnictwa.

MUSTIQUE
Mustique czyli Wyspa Komarów położona na południe od Bequii. Jest to prywatna wyspa, niedostępna dla turystów, otoczona rafami koralowymi oraz pięknymi plażami. Mustique zwany też jest Wyspą Milionerów, bo tutaj właśnie swoje rezydencje mają milionerzy z całego świata. Rezydencje rozrzucone są po wyspie tak, aby nie były wzajemnie widoczne. Atrakcją tego miejsca jest odosobnienie i spokój. Apartamenty nie posiadają telefonów - znakiem wzywającym służbę jest wciągnięcie flagi na bambusową tyczkę.

CANOUNAN
Wysepka położona w archipelagu Mały Antyli, o kształcie księżyca: długa na około trzy mile i szeroka maksymalnie na półtorej. Jedynym miasteczkiem wyspy jest położone na zboczach wzgórz Charles-Town. Wyspa ta słynie z drogich, ekskluzywnych hoteli. We wschodniej części wyspy leżą otoczone rafami koralowymi jedne z najpiękniejszych plaż na Grenadynach. Znajduje się tu również najdroższy na Grenadynach ośrodek wypoczynkowy "The Carenage Bay Beach & Golf Club", z luksusowymi apartamentami, restauracjami oraz kasynem. Panują tu doskonałe warunki do nurkowania, windsurfingu, żeglowania oraz wycieczek katamaranem.

MAYREAU
Najmniejsza wysepka Grenadyn, położona w pobliżu najlepszego na Karaibach miejsca do nurkowania - małego archipelagu Tobago Cays. Wyspa zamieszkała jest przez około 200 osób. Krajobraz wyspy jest górzysty, pokryte kolczastymi krzakami. Jedyna osada położona jest na stromym, wysokim wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na pobliskie rafy koralowe oraz wysepki.

TOBAGO CAYS
Archipelag pięciu małych, nie zamieszkałych wysepek, które tworzą niewielki atol, otoczony łańcuchem laguny oraz pasmem rafy Horseshoe Reef. Wymarzone miejsce do nurkowania. Tobago Cays posiadają status parku narodowego. Wysepki oferują wiele atrakcji. Wspaniałe „frutti di mare” oraz doskonałe lokalne drinki serwowane na plaży w blasku księżyca pozostanią na pewno długo w pamięci. Miedzy wyspami znajdują się jedne z najpiękniejszych raf koralowych na Karaibach.


INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Przelot: proponujemy Państwu wyszukanie lotów spośród oferty przewoźników obsługujących trasę Polska ( wybrane lotnisko) - Martynika ( port lotniczy Fort de France). Przy wyborze warto zwrócić uwagę na ofertę linii lotniczych Air France

Ceny transferu: wahają się od 12,50 do 17 EUR za osobę

Zaokrętowanie / odprawa celna / zakupy: odbywają się pierwszego dnia rejsu.

Wyokrętowanie: odbywa się ostaniego dnia rejsu.

Odprawa: Wyspy Karaibskie przynależą do kilku Państw. W związku z powyższym występuje obowiązek odpraw.

Strefa czasowa: GMT-4. W zimie różnica między Polską a Karaibami wynosi 5 godzin tzn. kiedy w Polsce mamy 17,00 to na Karaibach jest południe.

Słońce: wschodzi o 6.oo rano i zachodzi ok 18:30.

TYP: a3
0 0
Komentarze
Kontakt w sprawie rejsu
Użytkownik
TYP: a2