TYP: a1

„Krucjata” - tom drugi cyklu „Niszczyciel”

środa, 22 sierpnia 2012
MZ

No cóż, upał za oknami, przerywany potężnymi ulewami, gradobiciem i wichurami. Mimo wszelkich zastrzeżeń, jakie przedstawiłem w opisie pierwszego tomu tego cyklu, sięgnąłem po część następną.

Nie da się ukryć, że jeśli od karuzeli wydarzeń jakie przedstawiono w pierwszej części można było dostać zawrotu głowy, to w tym tomie - delikatnie rzecz ujmując – akcja przyspieszyła. Myślicie, że to niemożliwe? Otóż możliwe.

Ludzie z niszczyciela „Walker” wspomagają sympatyczne lemury w walce z krwiożerczymi jaszczurami, co teoretycznie powinno na skutek technologicznej przewagi w uzbrojeniu przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. A jednak to się nie udaje, bowiem na widnokręgu pojawia się groźny przeciwnik. Jak zapewne pamiętają ci, którzy przebrnęli przez tom pierwszy, akcja powieści rozpoczyna się na Morzu Jawajskim, podczas II wojny światowej, gdzie załoga „Walkera” toczy beznadziejną walkę z o wiele silniejszym i lepiej uzbrojonym japońskim krążownikiem „Amagi”. Otóż ten krążownik również został przeniesiony tajemniczym cyklonem w ten „świat równoległy”. Na domiar złego, jego dowódca sprzymierzył się z jaszczurami.

Co dalej – przeczytajcie sami.

 

 


Taylor Anderson „Krucjata”, cykl „Niszczyciel”

Wydawnictwo „Rebis” Poznań 2011

stron: 424

cena: 33,90 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 sierpnia

Zakończyła się wyprawa jachtu "Dar Opola" (zwana wyprawą "Koral") na Morze Czerwone. Wyprawą na trasie Aden (start 30.12.1959 r.)-Gdynia dowodził Kapitan Bolesław Kowalski. Plonem wyprawy było tysiące eksponatów, które wzbogaciły pracownie uniwersyteckie
niedziela, 14 sierpnia 1960
Urodził się Adam Wolff, doktor nauk historycznych, profesor Polskiej Akademii Nauk, kapitan jachtowy i żeglarz regatowy, olimpijczyk z 1928 r., współtwórca polskiego żeglarstwa regatowego, autor wielu publikacji żeglarskich
poniedziałek, 14 sierpnia 1899
Z Dżakarty w kierunku Australii wypływa Abel Tasman
czwartek, 14 sierpnia 1642