TYP: a1
MAPA
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Marina Trogir leży w północnej część wyspy Ciovo. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 162 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 35
Dzień 1
0 Mm
(0 Mm)
Trogir, którego zabytkowe stare miasto zostało wpisane na listę UNESCO, uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Chorwacji. Jego centrum znajduje się na wyspie i połączone jest mostami zarówno z lądem po jednej stronie, jak i wyspą Ciovo po drugiej. Na stare miasto wchodzi się przez późnorenesansową bramę miejską. Nieco dalej leży centralny punkt miasta, czyli Trg Ivana Pavla II, gdzie znajduje się najcenniejszy zabytek Trogiru - katedra Sv. Lovre (św. Wawrzyńca). Ta trójnawowa świątynia ma wspaniałą fasadę oraz potężną dzwonnicę, a także niezwykle bogate barokowe wnętrze.

Na rynku stoi też kościółek św. Barbary - najstarszy w Trogirze, ratusz oraz loggia. Promenadę od zachodu zamyka masywna twierdza Kamerlengo z XV w. Od północy i wschodu Trogir otaczają planty ze ścieżkami spacerowymi i ławeczkami, doskonale nadające się na odpoczynek w czasie zwiedzania. W mieście znajduje się marina ACI Trogir.
Dzień 2
12 Mm
(12 Mm)
Niewielka marina, zlokalizowana w północno-wschodniej części wyspy Šolta, w małej miejscowości o tej samej nazwie. Najbliższa większa miejscowość (Grohote), gdzie znajduje się supermarket, w odległości 2 km. Baza armatora Sailing Europe Charter.
Dzień 2
20 Mm
(12 Mm)
Alternatywa dla nocowania w miejscowości Milna. Cumowanie na bojach lub przy kei (muringi).
Dzień 3
23 Mm
(11 Mm)
Niewielka miejscowość położona na wschodnim wybrzeżu wyspy Brač, nad głęboką zatoką. Panuje tam miła, sielska atmosfera (zwłaszcza poza sezonem turystycznym). Na krańcu miasta znajduje się ACI Marina Milna, natomiast nabrzeże portowe wyposażone jest w miejsca do cumowania, podłączenia prądu i wody. W mieście jest kilka restauracji i kawiarni oraz parę sklepów spożywczych. U wylotu zatoki, na jej lewym brzegu, znajduje się prywatna marina Vlaska, prowadzona przez holenderskie małżeństwo. W marinie tej cumować mogą jachty do 15 m długości.
Dzień 3
42 Mm
(11 Mm)
Kotwicowisko po południowej stronie wyspy Sveti Klement (alternatywa dla cumowania w marinie ACI Palmižana).
Dzień 4
47 Mm
(24 Mm)
Hvar to największe miasto położone na wyspie o tej samej nazwie. Do najważniejszych zabytków należą: górująca nad miastem twierdza, katedra, teatr założony w 1612 roku oraz klasztor franciszkański.
Dzień 4
64 Mm
(24 Mm)
Jest to drugie co do wielkości miasto na wyspie Hvar. Zgodnie z nazwą jedno z najstarszych w Dalmacji. Położone jest w głębi zatoki Starigradski Zaljev. W pewnej odległości od miasta, usytuowany jest port promowy, dawniej promy podchodziły do samego miasta zatrzymując się w ciągle widocznej przystani. Dzięki oddaleniu promu samochodowego od centrum miejscowości miasto zyskało na spokoju. Można mieć wrażenie, ze tu czas się zatrzymał – przynajmniej w okresach poza sezonem. Zatoka, która podpływamy do miasta oferuje kilka niezłych kotwicowisk i tak na jej północno-wschodnim brzegu jest to luka Tiha, atrakcyjnie rozbudowana, z kilkoma mini zatokami, w których można spokojnie kotwiczyć ( głębokość między 7 a 14 metrów).

Drugie takie miejsce, to również znajdująca się po wschodniej stronie zatoczka Zavala, położona bliżej samego miasta. Miejsca do cumowania w Stari Grad można znaleźć przy południowym nabrzeżu w pobliżu kapitanatu. W czasie manewrów cumowniczych należy zachować szczególną ostrożność bowiem w okolicach czwartej dalby cumowniczej znajduje się zatopiony na głębokości 1,5 metra spory blok betonowy. Po północnej stronie zatoki portowej można znaleźć kilka boi cumowniczych. Kotwiczyć można także w okolicach wejścia do miejskiej zatoki. Trzeba uwzględnić fakt, iż zabronione jest kotwiczenie na wschód od linii przylądek Rabe a miejscowość Maslinica - ten zakaz spowodowany jest względami ekologicznymi, chodzi o to aby nie rozprzestrzeniać rosnącego tu glonu z rodzaju „pełzatka”.

Teraz jedna uwaga - przy silnym jugo prąd w zatoce czasami osiąga szybkość dwóch węzłów, a skumulowany między wyspami Hvar i Brač potrafi w pewnych sytuacjach spiętrzyć znacznie wodę zarówno w samej zatoce jak i przy nabrzeżu w Stari Grad.
Dzień 4
67 Mm
(24 Mm)
Zatoczka w niewielkiej odległości od Stari Gradu. Alternatywa dla cumowania w mieście.
Dzień 5
84 Mm
(37 Mm)
Południowy Adriatyk - północne wybrzeże wyspy Hvar Marina Vrboska leży w południowej część portu Vrboska. Otwarta cały sezon Liczba miejsca na wodzie: 84 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 25
Dzień 5
101 Mm
(37 Mm)
Dzień 6
123 Mm
(39 Mm)
Marina Trogir leży w północnej część wyspy Ciovo. Otwarta cały sezon. Liczba miejsca na wodzie: 162 (dostęp do wody i prądu) Liczba miejsce na lądzie: 35
TYP: a3