TYP: a1

Dzisiaj pierwszy dzień wyścigów o punkty ME w klasie Słonka

środa, 20 sierpnia 2014
Informacja prasowa | Marek Świderski
Po wczorajszym wyścigu próbnym, który był zarazem wyścigiem o Pastorał Św. Ottona, wygranym przez mistrza świata Alexandro Tinoco z Brazylii płynącym w załodze z Bernardo Low-beer, przyszedł czas na poważne ściganie o punkty. Ostatecznie do kamieńskich regat zgłosiło się 61 załóg z Brazylii, USA, Belgii, Francji, Norwegii, Danii, Włoch, Hiszpanii, Finlandii, Szwecji, Portugali i Polski.

Jacht słonka
Fot. Rafał Wołosiak

Na dziś zaplanowane jest rozegranie 3 wyścigów. Warunki do ścigania idealne, choć niektórzy zawodnicy narzekają, że wiatr jest nieco za silny. Cóż Zalew Kamieński słynie z silnego wiatru. Dziś na trasie regat wieje 17 węzłów, w porywach do 25 węzłów. Świeci słońce. Zakończenie wyścigów planowane jest na godzinę 15.00. Regaty można oglądać na żywo za pomocą systemu GPS Tracking za pośrednictwem strony www.eurosnipe2014.com.


Organizatorami Mistrzostw Europu w Klasie Słonka w Kamieniu Pomorskim są Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski i Polski Związek Klasy Słonka. Sponsorami Generalnymi regat są: Żywiec Zdrój i ENEA, Generalnym Partnerem jest Grupa Azoty. Regaty wspierają również: Gmina Kamień Pomorski, Województwo Zachodniopomorskie, Marina Kamień Pomorski, BD Marine, Velas PL, SORT. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objęli: Wojewoda Zachodniopomorski Marek Tałasiewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Wiesław Kaczmarek, Starosta Kamieński Beata Kiryluk, Burmistrz Kamienia Pomorskiego Bronisław Karpiński oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Waldemar Miśko.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871