TYP: a1

Film "W poszukiwaniu legendy" w "Kinie pod żaglami"

środa, 11 grudnia 2013
Informacja prasowa
W najbliższy czwartek 12 grudnia o godz. 17 w ramach projektu „Kino pod żaglami” zapraszamy na film Konstantego Kulika „W poszukiwaniu legendy”.

Film z 2007 roku opowiada o 3-miesięcznej wyprawie grupy dwudziestolatków na jachcie „Stary”, która jako najmłodsza załoga na świecie i w rekordowym czasie przepłynęła legendarne Przejście Północno-Zachodnie. Film opowiada też o spotkaniach z miejscowymi ludźmi, żyjącymi według własnych, jakże innych od naszych, zasad. Film wyświetlany był na wielu festiwalach i przeglądach, na Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo dostał nagrodę dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Informacje na temat pokazów znajdują się na stronie: www.pozz.org.pl i na profilu projektu na Facebooku: www.facebook.com/kino.pod.zaglami

„Kino pod żaglami” to cykl poświęcony filmom o tematyce żeglarskiej. Każdy pokaz połączony jest ze spotkaniem z twórcami poszczególnych filmów albo ich bohaterami. Cykl ten to nowy projekt Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego realizowany wspólnie z Andrzejem Minkiewiczem, organizatorem Przeglądu Filmów Żeglarskich Jacht Film.

Projekcje „Kina pod żaglami” odbywają się w każdy czwartek o godz. 17 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 11 (wejście od strony Skweru Kościuszki). Każde spotkanie połączone jest z losowaniem drobnych upominków dla widzów. Dla gości „Kina pod żaglami” na czas pokazów udostępniony jest parking POZŻ. Wstęp wolny.

--
Recenzję książki "Stary", Młodzi i Morze", opowiadającej o tej wyprawie, można przeczytać na Tawernie Skipperów pod adresem: http://www.tawernaskipperow.pl/m-jamkowski-j-waclawski-stary-mlodzi-i-morze,3418,artykul.html
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871