TYP: a1

Małe Kilimandżaro - Mazury 2010

wtorek, 21 września 2010
Weronika Morys
Małe Kilimandżaro - Mazury 2010

17 września w Giżycku zakończył się wyjątkowy rejs - 10 osób niepełnosprawnych odbyło pięciodniową podróż po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Rejs zorganizowała Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Nazwa projektu (Małe Kilimandżaro) nawiązuje do wyprawy z 2008 roku, kiedy to dziewięć osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami zmierzyło się z najwyższym szczytem Afryki.




Niepełnosprawni uczestnicy rejsu zostali wyłonieni w drodze konkursu. Każdy z nich musiał napisać list, w którym przekonywał, dlaczego to właśnie on powinien popłynąć i zdobyć „Małe Kilimandżaro”. Jedną z uczestniczek wyprawy była Justyna Szatkowska, która trzy lata temu podczas „białego szkwału” uległa wypadkowi - złamany maszt uderzył ją w głowę. Jak sama mówi, zgłosiła się do udziału w rejsie, aby pokonać strach i złe wspomnienia związane z “białym szkwałem”.

Pierwszego dnia uczestnikom rejsu towarzyszyła Natasza Caban, żeglarka, która samotnie opłynęła świat. W czasie swojej podróży Natasza dwukrotnie gościła na swoim jachcie podopiecznych Fundacji “Mimo Wszystko”. W czasie rejsu odbyło się też m.in. szkolenie coachingowe pt. „Instalacja wewnętrznego coacha”.


Trasa rejsu Małe Kilimandżaro - Mazury 2010

1 dzień (13 września): Stanica Wodna „Stranda” – Port Sztynort

2 dzień (14 września): Port Sztynort – Port Węgorzewo

3 dzień (15 września): Port Węgorzewo – Port Kal

4 dzień (16 września): Port Kal – Stanica Wodna „Kietlice”

5 dzień (17 września): Stanica Wodna „Kietlice” – Stanica Wodna „Stranda”
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 listopada

Do wybrzeży na północ od Wirginii, pierwszej angielskiej kolonii w Ameryce, na statku "Mayflower" przybyło 102 osadników. Założyli miasto w Plymouth, od nazwy portu, z którego wypłynęli we wrześniu; tak narodziła się Nowa Anglia.
sobota, 21 listopada 1620