TYP: a1

Najmłodszy samotnik w historii Baltic Polonez Cup Race

środa, 15 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Hasło Baltic Polonez Cup Race: "All Generation Sailors Race" staje się jeszcze bardziej aktualne. Do tegorocznej edycji zgłosił się Aleksander Wertman, który w czerwcu skończy 18 lat. Może stać się najmłodszym uczestnikiem w historii Regat Poloneza.


Zeszłoroczny rekordzista (Solo) Baltic Polonez Cup Race, Wolfgang Oelchlaegel, miał 82 lata - obu uczestników dzielą zatem 64 lata różnicy...  i kilka pokoleń żeglarskich. Młody żeglarz, pomimo swojego wieku, ma za sobą spore doświadczenia żeglarskie i pełnomorskie - jest wychowankiem Centrum Żeglarskiego Szczecin, pomagał komisji sędziowskiej Baltic Polonez Cup Race w poprzednich edycjach. Start w Regatach Poloneza jest dla niego marzeniem od kilku lat. Brał udział w rejsach m.in. na jachcie Dar Szczecina, posiada od zeszłego roku swój ponad ośmiometrowy jacht pełnomorski o nazwie" Froya".

Aleksander Wertman wystartuje w najtrudniejszej, najambitniejszej konkurencji i będzie rywalizował w grupie ORC Single Handed o historyczny prestiżowy Puchar Poloneza - na wymagającej, ponad dwustumilowej historycznej trasie pełnomorskiej. Życzymy powodzenia młodemu żeglarzowi. Do tej pory najmłodszą uczestniczką, która ukończyła wyścig Single Handed na całej trasie imprezy jest Aleksandra Kozera 23l. (2013r). Michał Jabłoński wystartował w 2010r. w wieku 22 lat - niestety z powodu awarii nie ukończył wyścigu. Najmłodszym kapitanem w grupach dwuosobowych jest Tomasz Andraszewicz, dwudziestolatek (2013r.).

Listę rekordów Baltic Polonez Cup Race znaleźć można na stronie internetowej http://portalzeglarski.com/polonezcup_regaty_poloneza_rekordy.html

Tagi: Aleksander Wertman, Baltic Polonez Cup Race, Bałtyk, regaty, rekord
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871