TYP: a1

Regaty Mantra Cup 2014 w Dziwnowie

poniedziałek, 17 lutego 2014
Informacja prasowa | Andrzej Armiński
Mantra Cup - plakat
W imieniu Burmistrza Dziwnowa - Pana Grzegorza Jóźwiaka oraz swoim własnym, mam przyjemność zaprosić na regaty Mantra Cup, które odbędą się w dniach od 6 do 8 czerwca 2014.

Regaty Mantra Cup 2014 powstały z myślą o sportowej rywalizacji czołowych polskich i niemieckich jachtów klasy ORC. Inicjatywa ta wychodzi naprzeciw pojawiającym się coraz częściej planom udziału polskich żeglarzy w regatach w Niemczech, w tym ORC Worlds 2014. Ma stworzyć okazję do oceny sił oraz wyznaczenia kierunków optymalizacji już na początku sezonu.

Gospodarzem regat Mantra Cup 2104 jest miasto Dziwnów i jego nowo otwarta marina, a organizatorami - stocznia jachtowa Projektowanie i Budowa Jachtów oraz Szczecińskie Towarzystwo Żeglarskie. Wyścigi odbędą się na wodach przybrzeżnych, przy pięknej plaży w Dziwnowie.

Szczegółowe informacje podaje załączone "Zawiadomienie o Regatach". Więcej informacji można znaleźć na stronie regat www.mantra-cup.pl, a zwłaszcza na blogu regat gplus.to/MantraCup.

Podobnie jak w niemieckich imprezach ORC, do rejestracji jachtów i obliczania wyników regat Mantra Cup zostanie użyty portal www.manage2sail.com, przygotowany specjalnie w polskiej wersji językowej.

Regaty Mantra Cup 2014 są sponsorowane przez szczecińską stocznię jachtową Projektowanie i Budowa Jachtów, produkującą między innymi jachty mantra 7000, mantra 28, mantra 31 i mantra 35 oraz morskie katamarany.

Andrzej Armiński
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 kwietnia

Linię mety okołoziemskich regat w Portsmouth mija s/y "Copernicus" pod Kpt. Zygfrydem Perlickim.
czwartek, 25 kwietnia 1974
Z Buenos Aires wyruszył w rejs do Polski s/y "Euros"; w czasie nieprzerwanej żeglugi załoga z Kpt. Henrykiem Jaskułą dopłynęła do Helu w ciągu 90 dni po przebyciu 8276 mil.
środa, 25 kwietnia 1973
Z Cannes (z postojem w Giblartarze) wyruszył w samotny rejs przez Atlantyk Alain Gerbault na "Firecrest"; dotarł do Nowego Jorku po 101 dniach żeglugi.
środa, 25 kwietnia 1923
Nieopodal Wysp Kanaryjskich podczas próby bicia rekordu żeglugi 24-godzinnej wywraca się katamaran "Mediatis Region Aquitaine".
wtorek, 25 kwietnia 2006
Henryk Jaskuła zdobywa patent kapitański.
niedziela, 25 kwietnia 1971
Na skały Hamstone w południowej Anglii wpada "Herzogin Cecile".
sobota, 25 kwietnia 1936