TYP: a1

Zaczęliśmy drugą dziesiątkę PPJK’i na Jeziorze Powidzkim

wtorek, 1 lipca 2014
Informacja prasowa | Jacek Smuszkiewicz
W dniach 28-29 czerwca 2014 r. po raz jedenasty na wodach Jeziora Powidzkiego rozegrano regaty z cyklu PUCHARU POLSKI JACHTÓW KABINOWYCH. Była to jednocześnie 14ta edycja Regat „NA POWITANIE WAKACJI” o PUCHAR STAROSTY SŁUPECKIEGO. Frekwencja :) super, przy pomostach na Hornie w Kosewie zacumowało 76!!! jachtów ze 191 żeglarzami na pokładach, gotowymi do regatowej walki w 11 klasach.

W sobotę ok. 11.00 Starosta Słupecki – Mariusz Roga przywitał żeglarzy i dokonał uroczystego otwarcia regat.

Jeszcze ostatnie przygotowania, ustawienie trasy i chwilę po dwunastej startuje pierwszy wyścig. Klasy: T1, T2, T3, Trias, Otwartopokładowe do 6m płyną po trasie: start-1-2-3-1-3-meta, a Micro, Żagle 500, Omegi, Sigmy i Katamarany: start-1-3-1-3-meta. Wieje słabo, 1-2B z południa z tendencją do parominutowych odkrętek na zachód i słabnięcia. Udaje się skończyć pierwszy wyścig i… flauta… Komisja sędziowska w składzie: Krzysztof Witczak, Przemysław Małyszka, Aleksandra Matynia i Robert Eksner trzymają około godziny wszystkich na wodzie… nieciekawie już to wygląda… pojawiają pierwsze słabe podmuchy :) i rusza drugi wyścig. Wiatr jak na życzenie rośnie do dwójki, trójki, rozegranie jeszcze trzeciego wyścigu nie jest żadnym problemem i ok. siedemnastej wszyscy spływają do portu. Po pierwszym dniu regat tylko w Omedze klasycznej wyłonił się zdecydowany lider – Dariusz Górczyński z trzema zwycięstwami, w pozostałych klasach wszystko rozstrzygną niedzielne wyścigi.

Podczas gdy na wodzie trwała zacięta walka, na plaży dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych prowadzonych przez p. Karolinę Wilczewską. Każde startujące dziecko otrzymało drobny upominek.

Wieczorem dla wszystkich blues’owo-szantowo-tańcowo :), właściwie dla każdego coś miłego dobrze wykonanego, zagrał „RHG Format” i grali aż do jutra, tak że rano piasek w oczach… a o 11.00 pierwszy niedzielny start.

Już od rana ładnie dmucha, 3-4B południe-południe-zachód, tak że trasa prawie w osi jeziora i sędziowie mocno rozciągają trójkąt. Wyścigi będą dłuższe niż w sobotę, a szykuje się ciekawa walka i wiele rozstrzygnięć. 2 ostatnie wyścigi pokazały, jak wyrównana jest rywalizacja. Walczono do samego końca i mało kto mógł sobie odpuścić ostatni wyścig.

W ciągu dwóch dni regat rozegrano 5 wyścigów, wynik najsłabszego był odrzucany.

W poszczególnych klasach zwyciężali:

  • T1 – Bartosz Piotrowski i Karol Krzyżanowski - „Piotrosiu” POL 1307 (2*, 1, 1, 1, 1,), startowało 9 załóg.
  • T2 – Piotr Adamowicz, Zbigniew Czoczys i Adam Prokop – POL 9668 (1, 4*, 3, 3, 1), startowało 11 załóg.
  • T3 – Mirosław Sztuba, Roman Dybek i Marek Dybek - „Black & White” (1, 3, 4*, 1, 3), startowało 7 załóg.
  • Żagle 500 – Robert Sobociński i Sławomir Kodrzycki - „Beretta” POL 7 (3*, 2, 1, 1, 2), startowały 3 załogi.
  • Micro – Rafał Moszczyński, Dobiesław Budzianowski i Adam Piotrowski - „Wojownik” POL 125 (3*, 1, 1, 2, 1), startowało 7 załóg.
  • Omega Standard – Romuald Knasiecki, Sebastian Knasiecki i Tomasz Knasiecki – Anetka „Awangarda” POL 13 (2, 3*, 1, 1, 2), startowało 9 załóg.
  • Omega Klasyczna – Dariusz Górczyński, Norbert Górczyński i Michał Radziński – „APP Auto Plast” (1*, 1, 1, 1, 1), startowało 9 załóg.
  • Sigma 600 Active – Norbert Nowacki i Marek Nowik – POL 11 (2*, 1, 2, 1, 1), startowało 6 załóg.
  • Otwartopokładowe do 6m – Jarosław Wachowiak, Marek Śmiglak – POL 5245 (2, 1, DNS*, 1, 1), startowały 4 załogi.
  • Trias – Paweł Brona, Anna Sabok-Rzepka i Małgorzata Brona – „Windsbrandt” POL 507 (3*, 2, 1, 1, 1), startowało 6 załóg.
  • Katamaran – Piotr Woźniak i Katarzyna Sawicka – POL 1012 (1, 2, 1, 1, DNF*), startowały 4 załogi.

Zwycięzcy poszczególnych klas otrzymali bony o wartości 500 zł do realizacji w sklepie żeglarskim SZOPENERIA. Wszystkim uczestnikom regat wręczono pamiątkowe dyplomy, a każda załoga wzięła udział w losowaniu nagród rzeczowych.

Puchar Starosty Słupeckiego zdobyła załoga jachtu „Piotrosiu” Bartosz Piotrowski i Karol Krzyżanowski, która uzyskała najlepszy wynik punktowy wśród załóg startujących w klasach T, wygrywając wszystkie liczone do klasyfikacji końcowej wyścigi.

Organizatorzy Regat „NA POWITANIE WAKACJI” o PUCHAR STAROSTY SŁUPECKIEGO, Starostwo Powiatowe w Słupcy i Stowarzyszenie „Z Wiatrem i pod Wiatr” mogli liczyć na wsparcie sponsorów: Szopeneria – super sklep żeglarski, Jacht-Market – żeglarska giełda ogłoszeń, Loco – systemy informatyczne, Henri Lloyd – producent odzieży żeglarskiej i livestylowej, Yachticon – producent i dystrybutor chemii jachtowej, Sea Line – producent wyrobów do napraw i konserwacji jachtów, Oficyna Wydawnicza „Alma-Press” , Konspol – produkcja i przetwórstwo kurczaka, Crewsaver – producent sprzętu ratunkowego i odzieży dla wodniaków, Agencja Ochrony ODYS, Słowińscy – producent okien i drzwi, Kliber – producent mebli metalowych, Galeria Ostrowski, Rosko – producent konstrukcji stalowych i biuro rachunkowe, Podłogi Bolechowo – producent podłóg drewnianych, Hotel MORAN w Ostrowie Starym nad Jeziorem Powidzkim.

W porcie podczas trwania regat Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska prowadziła akcję „Wspólnie przeciw białaczce” zbierając deklarację od potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy regatach: obsłudze biura regat pod kierownictwem p. Joanny Słowińskiej, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratowniczemu, Straży Pożarnej, Policji, obsłudze medycznej i bosmanowi z HORNU Jurkowi Górczyńskiemu z Załogą.

Zapraszamy za rok
Komandor Regat „Na Powitanie Wakacji” 2014
Jacek Smuszkiewicz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 kwietnia

Na "Down Star" zakończył rejs dookoła świata George Fairle.
wtorek, 27 kwietnia 1965
Odbył się w Warszawie Zjazd Delegatów YKP; zjazdowi przewodniczył Ludwik Szwykowski, jeden z założycieli YKP. Na zjeździe wybrano nowy zarząd z prezesem Bronisławem Barylskim na czele.
niedziela, 27 kwietnia 1947
W Warszawie umiera Antoni Dobrowolski (urodzony w 1872 r.) profesor, geograf, uczestnik wyprawy arktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do powstania pierwszej polskiej stacji artycznej na Wyspie Niedźwiedziej.
wtorek, 27 kwietnia 1954
Urodził się Samuel Morse, twórca alfabetu Morse'a.
środa, 27 kwietnia 1791
Na Filipinach w walce z tubylcami ginie Ferdynand Magellan.
sobota, 27 kwietnia 1521