TYP: a1

Zakończyły się regaty Omega Floatin Garden

poniedziałek, 10 września 2012
Informacja prasowa
Ostatnie regaty sezonu w klasie Omega okazały się być szczęśliwe dla zawodników z Gdańska i Krakowa. Na Jeziorze Dąbie ścigało się 19 załóg, 12 w grupie Standard i 7 w grupie Sport. Frekwencja była niższa niż w ubiegłym roku, ale do Szczecina przyjechali zdecydowanie najlepsi żeglarze z całej Polski. Niektórzy z nich, aby przyjechać na regaty Omega Floating Garden musieli pokonać prawie 800 km. Wszyscy, chwaląc klimat miasta i organizację imprezy zapowiedzieli swój powrót za rok.

Podczas dwóch dni regat rozegrano 7 z 9 planowanych wyścigów. W sobotę przy lekkim słońcu wiał dobry dla żeglarzy, choć zmienny wiatr. W niedzielę proporcje się zmieniły. Temperatura znacznie wzrosła, a jezioro wyglądało jak tafla lustra. Z powodu braku wiatru start został przesunięty o ponad godzinę, by po rozegraniu zaledwie jednego wyścigu przerwać zawody.

Były to niezwykłe regaty nie tylko ze względu na to, że są ostatnimi w sezonie w tej klasie. Na wodzie niestety nie obyło się bez kolizji i protestów. Sędziowie długo debatowali z zawodnikami, ale na szczęście sportowy duch współzawodnictwa i fair play nie opuścił żeglarzy. Różnica wieku pomiędzy najstarszym, a najmłodszym zawodnikiem wyniosła aż 40 lat, więc te regaty były spotkaniem doświadczenia z żeglarskim debiutem.

Dzięki wsparciu sponsorów wszyscy otrzymali upominki, a zwycięzcy puchary i nagrody. Regaty Omega Floating Garden organizowane były przez Centrum Żeglarskie już trzeci raz. Rozgrywane były w dniach 8-9 września.

Patronami regat byli Prezydent Miasta Szczecin, Związek Gmin i Miast Morskich, Telewizja Szczecin, Radio Szczecin i Portal Żeglarski. Sponsorami Finału Pucharu Polski w klasie Omega zostały firmy Tech Media, Skaut Jacht, Generali, Sail Piotr Przybylski, Składy Węgla, a także ZWiK Szczecin.

Całościowe wyniki regat dostępne są na stronie www.centrumżeglarskie.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 grudnia

W Adenie zwodowano polski statek "Dar Opola", który następnie pod dowództwem Kpt. Bolesława Kowalskiego wyszedł w rejs naukowy na Morze Czerwone.
poniedziałek, 21 grudnia 1959