TYP: a1

„Krucjata” - tom drugi cyklu „Niszczyciel”

środa, 22 sierpnia 2012
MZ

No cóż, upał za oknami, przerywany potężnymi ulewami, gradobiciem i wichurami. Mimo wszelkich zastrzeżeń, jakie przedstawiłem w opisie pierwszego tomu tego cyklu, sięgnąłem po część następną.

Nie da się ukryć, że jeśli od karuzeli wydarzeń jakie przedstawiono w pierwszej części można było dostać zawrotu głowy, to w tym tomie - delikatnie rzecz ujmując – akcja przyspieszyła. Myślicie, że to niemożliwe? Otóż możliwe.

Ludzie z niszczyciela „Walker” wspomagają sympatyczne lemury w walce z krwiożerczymi jaszczurami, co teoretycznie powinno na skutek technologicznej przewagi w uzbrojeniu przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. A jednak to się nie udaje, bowiem na widnokręgu pojawia się groźny przeciwnik. Jak zapewne pamiętają ci, którzy przebrnęli przez tom pierwszy, akcja powieści rozpoczyna się na Morzu Jawajskim, podczas II wojny światowej, gdzie załoga „Walkera” toczy beznadziejną walkę z o wiele silniejszym i lepiej uzbrojonym japońskim krążownikiem „Amagi”. Otóż ten krążownik również został przeniesiony tajemniczym cyklonem w ten „świat równoległy”. Na domiar złego, jego dowódca sprzymierzył się z jaszczurami.

Co dalej – przeczytajcie sami.

 

 


Taylor Anderson „Krucjata”, cykl „Niszczyciel”

Wydawnictwo „Rebis” Poznań 2011

stron: 424

cena: 33,90 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 lipca

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872