TYP: a1

"Sztorm - co robić? Teoria i praktyka" - plus Konkurs !

środa, 15 grudnia 2010
Z.
Ta książka ukazała się po raz pierwszy w Polsce mniej więcej w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Otwierała serię książek wchodzących w skład Biblioteki Skippera nieistniejącego już wydawnictwa ARCOS. Szybko stała się bestsellerem. Teraz otrzymujemy nowe jej wydanie, w stosunku do poprzedniego zmienione, poprawione i uzupełnione. I bardzo dobrze, bo to tytuł, który powinien znajdować się w bibliotece każdego, kto czynnie uprawia żeglarstwo. Może stanąć w pobliżu innej "kanonicznej" pozycji, jaką jest Adlarda Colesa "Żeglowanie w warunkach sztormowych" (Tytuł oryginalny to owe nieszczęsne Heavy Weather Sailing - do wiadomości władz PZU.)

Autor Dietrich v. Haeften w prosty, łatwo przyswajalny sposób udziela wielu porad, które warto sobie przyswoić, aby dzięki nim uniknąć czy to sporych kłopotów, czy wreszcie tragedii. Czego jeszcze uczy nas ta książka - otóż tego, aby być przewidującym, wcześniej zakładać wariant najgorszy, a nie uspokajać się klasycznym "jakoś to będzie".

Dietrich v. Haeften "Sztorm - co robić ,Teoria i praktyka"
Wydawnictwa Komunikacji i Łączności
Warszawa 2010
Wydanie I

KONKURS!

Osoby, które do piątku, 31.12.2010 umieszczą w portalu Tawerna Skipperów najpiękniejszy zdjęcie przedstawiające wschód lub zachód słońca nad wodą, otrzymają od nas książkę „Sztorm - co robić? Teoria i praktyka”.

Umieszczone zdjęcia prosimy przesyłać również na adres info@tawernaskipperow.pl, celem weryfikacji uczestników (wystarczy sam link).

Dodatkowa nagroda jest przewidziana dla fanów Tawerny Skipperów na Facebooku, którzy zamieszczą zdjęcie wschodu lub zachodu słońca nad wodą na naszym profilu i zbiorą najwięcej kliknięć "lubię to" :)


Zwycięzców powiadomimy poprzez komunikator Tawerny Skipperów lub profil na Facebooku. Do rozdania 4 egzemplarze książki.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912