TYP: a1

Pierwszy katamaran żaglowy z linii Sunreef 74 już na wodzie

piątek, 9 stycznia 2015
Informacja prasowa | Karolina Paszkiewicz
W ostatnich dniach grudnia 2014 r. na terenie stoczni Sunreef Yachts zwodowano pierwszy katamaran żaglowy z najnowszej linii Sunreef 74. Zgodnie z życzeniem właścicieli, jednostka nazywa się WildBerry. Charakteryzuje się ona elegancką i dynamiczną sylwetką, którą osiągnięto dzięki smukłej nadbudowie, pionowo ściętym dziobom kadłubów oraz niskim burtom. Jacht posiada imponującą przestrzeń życiową z w pełni otwartym salonem (35m²) usytuowanym na pokładzie głównym, z którego rozciąga się panoramiczny widok. Jednostka jest przeznaczona dla 6 gości i 2-3 członków załogi.

Sunreef

Sunreef 74 WildBerry to prywatny jacht dedykowany do długich wypraw. Na flybridge znajduje się strefa wypoczynkowa z dużą kanapą i stołem z regulacją wysokości. Z pokładu słonecznego prowadzą schody do kokpitu, w którym zaprojektowano kolejną przestrzeń dla gości. W kadłubach usytuowano natomiast 20 metrową kabinę właścicielską z małżeńskim łożem, garderobą i wanną, dwie kabiny gościnne, w tym jedną typu VIP oraz dużą kabinę dla załogi i w pełni wyposażoną kuchnię. Dolny pokład zawiera również pralnio-suszarnię i schowek na sprzęt wodny. Ponadto na specjalne życzenie klienta, który wkrótce wyrusza w samodzielną podróż jacht został wyposażony w wiele dodatkowych schowków na zapasy jedzenia oraz zabawki wodne.

Jednym z największych walorów linii Sunreef 74 jest czas produkcji, który wynosi jedynie 7 miesięcy. W najbliższym czasie zostaną zwodowane kolejne dwie jednostki Sunreef 74. Bliźniacze katamarany 19th Hole i Blue Deer będą przeznaczone do floty czarterowej Sunreef.

Linia Sunreef 74 w 2014 roku oficjalnie zastąpiła model Sunreef 70.
Tagi: Sunreef
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871