TYP: a1

Pożar w Centrum Żeglarskim

poniedziałek, 13 stycznia 2014
Informacja prasowa
Pożar w Centrum ŻeglarskimW nocy z piątku na sobotę, 11 stycznia ok. godziny pierwszej wybuchł pożar. Ogień zajął boksy w przybudówce przy dużym hangarze. Tuż po pierwszej na miejsce przyjechała straż pożarna, której sześć zastępów gasiło ogień do czwartej rano.

Spłonęły pomieszczenia, w których przechowywane były: część wyposażenia Daru Szczecina (m.in. żagle), sprzęt gimnastyczny, sprzęt windsurfingowy. W głównej hali hangaru zniszczeniu uległo 11 kajaków należących do Centrum Żeglarskiego. Pozostały sprzęt znajdujący się w hangarze jest osmalony, na szczęście wymaga jedynie wyczyszczenia. Jachty, w tym Urtica oraz Dar Szczecina są całe, sprzęt armatorów również pozostaje nienaruszony i bezpieczny. Podczas pożaru nikt nie ucierpiał.

Odpowiednie służby wyjaśniają przyczyny pożaru, trwa liczenie strat.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912