Polskie stocznie. Galeon

środa, 15 czerwca 2016
Anna Ciężadło
Stocznia Galeon specjalizuje się w produkcji łodzi motorowych oraz luksusowych jachtów. Firma powstała w 1982 roku i pomimo faktu, że dzisiaj zatrudnia ponad 800 osób, wciąż pozostaje całkowicie polskim, rodzinnym biznesem, zaś jej łodzie w całości produkowane są w Polsce.

Stocznia Galeon
Fot. Galeon.pl

Kim są?


Stocznia od początku stawia na rozwój i wciąż inwestuje, zarówno w ludzi, jak i w infrastrukturę. Obecnie Galeon posiada prywatną marinę, bazę serwisową z dźwigiem, a przede wszystkim 26 tys. mkw hal produkcyjnych oraz montażowych, wyposażonych w nowoczesny park maszynowy. Dzięki temu, całość procesu powstawania łodzi – od etapu prac konstrukcyjno-modelarskich, poprzez prace laminatowe, szkutnicze, instalację silników, aż po instalację wyposażenia i końcowe próby morskie, odbywa się w rodzimej fabryce. Uniezależnienie od podwykonawców powoduje, że stocznia może pozwolić sobie na dużą elastyczność coraz autonomiczność w zakresie podejmowania decyzji i opracowywania nowych rozwiązań, a także wziąć pełną odpowiedzialność za rodzaj i jakość stosowanych materiałów.

Właśnie owa jakość, dbałość o detale i innowacyjne, autorskie rozwiązania sprawiły, że Galeon zaliczany jest do wiodących producentów jachtów w Europie. Łodzie, produkowane przez stocznię, wielokrotnie zdobywały prestiżowe nagrody, między innymi tytuł „Jacht Roku”, „Nagroda za Wyrób”, „Gwóźdź Targów” Wiatr i Woda, czy „Najpiękniejszy Jacht Motorowy, Gdynia Jacht Design”. Najnowszym przykładem może być tytuł Jachtu Roku w kategorii Jachty Motorowe powyżej 9 m, przyznany łodzi Galeon 500 Fly.

Galeon 500 Fly
Fot. Galeon.pl


Co robią?


Obecnie stocznia produkuje 28 typów łodzi motorowych, należących do kliku linii:
-Linia Cruiser - łodzie z tej kategorii łączą w sobie doskonałe osiągi oraz funkcjonalne i przestronne wnętrza.
-Linia Hardtop - to łodzie doskonałe na trudne warunki pogodowe, świetnie nadające się również do wędkowania, ze względu na możliwość zainstalowania akcesoriów wędkarskich.
-Linia Open to przede wszystkim mnóstwo przestrzeni dla pasażerów.
-Linia Sport dedykowana jest amatorom mocnych wrażeń, zapewnia bowiem doskonałe osiągi i przeznaczona jest do dynamicznego i agresywnego pływania.
-Linia Sundeck to łodzie wymarzone na wakacyjny relaks i opalanie.
Wszystkie modele, niezależnie do której linii należą, wyróżniają się piękną linią, najwyższą jakością wykonania oraz dbałością o szczegóły i komfort użytkowników. Nowoczesny design, dynamiczna sylwetka oraz świetnie osiągi i szerokie możliwości personalizacji sprawiły, że łodzie Galeona zdobyły fanów praktycznie w każdym zakątku świata.

Dla kogo to robią?

Nowoczesny design, wysoki komfort oraz świetne osiągi łodzi Galeona docenione zostały zarówno w Polsce, jak i na świecie. Obecnie stocznia sprzedaje swoje łodzie nie tylko w Europie, ale również w Rosji, Korei, Japonii, USA, na Filipinach, a nawet w Izraelu.
Chcąc sprostać oczekiwaniom odbiorców, Galeon stworzył sieć około 100 dystrybutorów, rozmieszczonych w różnych zakątkach świata. Firma regularnie prezentuje też swoje łodzie na rozmaitych targach w Europie.
Ciekawym pomysłem stoczni jest idea integrowania odbiorców, poprzez utworzenie klubu GOC (Galeon Owners Club). Klub zrzesza ludzi, którzy pragną połączyć wakacyjny wypoczynek z aktywnym stylem życia oraz poznać podobnych sobie pasjonatów lub partnerów biznesowych, biorąc udział w wielu ciekawych spotkaniach i rejsach.

Galeon w pigułce:

Adres:
ul. Starogardzka 22, 83-010 Straszyn
Ilość pracowników:
ok. 800
Specjalizacja:
Luksusowe jachty motorowe, łodzie motorowe
Modele
: FLY, HTS, HTC, HTL, OPEN, SKYDECK, RAPTOR, CRYSTAL
Tagi: stocznia, Galeon, jachty motorowe
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 lipca

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872