Polskie stocznie. Northman

czwartek, 7 lipca 2016
Anna Ciężadło
Stocznia jachtowa Northman powstała kilkanaście lat temu, jako firma rodzinna. Doświadczenie w branży, ciągłe podnoszenie jakości i udoskonalanie rozwiązań technologicznych sprawiły, że dziś jest to w pełni profesjonalna stocznia, której produkty zostały docenione zarówno w Polsce, jak i na świecie.


www.northman.pl


Pod koniec 2012 roku stocznia została rozbudowana i zmodernizowana – obecnie dysponuje obiektami o łącznej powierzchni ok. 5 tys. mkw., mieszczącymi m. in. kabinę do natrysku żelkotów, ślusarnię, laminarnię, stolarnię oraz stanowisko kontroli z deszczownicą.


Co robią?


W początkowej fazie swojej działalności stocznia produkowała zaledwie kilka jednostek rocznie. Obecnie ilość ta wzrosła do ponad stu egzemplarzy, i wygląda na to, że trend rosnący będzie się utrzymywał. Stocznia, jako jedyny producent jachtów typu Maxus, uzyskała wyróżnienie w konkursie „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur”.
Pierwszą jednostkę w całości wyprodukowaną przez stocznie, stanowił Maxus 33, który został wprowadzony na rynek w 2007 roku i od razu zyskał na Targach Boatshow złoty medal. Obecnie stocznia produkuje jachty Maxus w odmianach 21, 22, 24, 26, 28, 33 oraz 33.1RS, który zyskał tytuł „Króla Mazur”, przyznany przez miesięcznik Żagle. Stocznia oferuje również dwa typy łodzi motorowych – Courier 970 oraz Naxus 850.

Poza wymienionymi, typowymi modelami, Northman realizuje też najbardziej wyszukane łodzie, budowane na zamówienie specjalne.




Dla kogo to robią?


Łodzie spod znaku Northman cenione są zarówno w Polsce, jak i za granicą. Stocznia posiada dziś klientów w Europie, Ameryce Południowej, Afryce, a także w Japonii i na Syberii.

NORTHMAN w pigułce:

Adres:
STOCZNIA JACHTOWA NORTHMAN, Ul. Przemysłowa 10, 11-600 Węgorzewo

Ilość pracowników:
ponad 80

Specjalizacja:
Jachty żaglowe, jachty motorowe

Modele:
ŁODZIE ŻAGLOWE: MAXUS 21,22,24,26,28,33,33.1RS, ŁODZIE MOTOROWE: COURIER 970, NEXUS 850



Tagi: Northman, stocznia, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912