TYP: a1

Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami

czwartek, 4 września 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Na otwarcie stanicy żeglarskiej w Wiślince i inaugurację projektu „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami” zapraszają władze Gminy Pruszcz Gdański i Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Uroczystość odbędzie się w sobotę 6 września o godz. 14 na przystani przy ul. Brzegowej 3.

Marina Pruszcz Gdański
Fot. Leopold Naskręt

Miejsce na budowę nowej stanicy żeglarskiej w Wiślince wybrano nieprzypadkowo. Obiekt położony jest niedaleko mostu pontonowego na Wyspę Sobieszewską nad osłoniętym, płytkim akwenem doskonale nadającym się do szkolenia dzieci i młodzieży z terenu Gminy Pruszcz Gdański. Przystań wyposażona jest w niezbędną infrastrukturę umożliwiającą podjęcie szkoleń żeglarskich. Do dyspozycji szkolących się jest dziesięć łódek typu Optimist wraz z osprzętem, łódź motorowa MC-3800 oraz trzy jachty klasy Puck.

To właśnie na nich Pomorski Związek Żeglarski realizować będzie program „Gmina Pruszcz Gdański pod żaglami” w ramach, którego nieodpłatnie uczeni będą żeglowania uczniowie szkół z terenu Gminy Pruszcz Gdański. Budowa stanicy w Wiślince pochłonęła ok. 721 tys. zł. Gmina Pruszcz Gdański pozyskała na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego w wysokości blisko 582 tys. zł.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912