TYP: a1

Puchar Prezydenta Miasta Gdyni dla MKŻ Arka Gdynia

poniedziałek, 6 lipca 2015
Informacja prasowa | Ewa Górska
Dzisiaj zakończyły się regaty 29. edycji Pucharu Miasta Gdyni. Rywalizacja odbywała się w klasach Laser Radial, Laser 4.7 i Open BIC. W klasyfikacji zespołowej zwyciężył MKŻ Arka Gdynia (168 pkt.), przed CHKŻ Chojnice (80 pkt.) i MBSW Giżycko (69 pkt.). Klub został uhonorowany nagrodą specjalną - Pucharem Przechodnim Prezydenta Miasta Gdyni.

Puchar Miasta Gdyni
Fot. Ewa Górska

Sędzia Główny regat Barbara Grabarz podsumowuje regaty: „Regaty trwały trzy dnia, ale tylko jeden dzień zawodnicy spędzili na wodzie. Dwa pozostałe były bezwietrzne. Pierwszego dnia warunki pogodowe pozwoliły przeprowadzić 4 wyścigi, co pozwoliło uznać regaty za ważne. Podczas wszystkich wyścigów utrzymywał się bardzo równy wschodni wiatr o średniej sile 9 węzłów. Było kilka falstartów i sytuacji protestowych, ale generalnie wyścigi przebiegały bardzo sprawnie."

Dla klasy Radial 4.7 regaty te były eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Eliminacje zostały rozegrane w trzech flotach i czterech kategoriach wiekowych.

Najmłodsi zawodnicy ścigali się na łódce Open BIC– nowej klasie przeznaczonej dla dzieci w wieku 12 – 14 lat, która przygotowuje do pływania na Laserze. Pierwsze miejsce w tej klasie zajęła Natalia Kuczys (MKŻ Arka Gdynia): „Miało być dziewięć wyścigów, ale udało się zrobić tylko cztery. Rywalizacja była ostra, ścigałam się z chłopakami, głównie z Konradem i Mateuszem. Najtrudniejszy był czwarty wyścig, który miał zadecydować czy ten dzień skończę na pierwszym czy drugim miejscu. Walka trwała do ostatniego znaku, udało mi się go wygrać i dzięki temu dzisiaj stanęłam na najwyższym podium."

Andrzej Lutomski, organizator regat: "Zakończyliśmy właśnie 29 edycję jednych z najstarszych gdyńskich regat. W tym roku mieliśmy rekordową liczbę uczestników - 188 młodych zawodników z całej Polski i nawet Białorusi. Całe regaty odbyły się pierwszego dnia w doskonałych warunkach, potem zabrakło wiatru. Jednak te cztery rozegrane wyścigi umożliwiały klasyfikację zawodników do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (zgodnie z wymogami muszą być ważne trzy wyścigi) w klasie Laser 4.7. Obserwując rywalizację na wodzie mogę śmiało stwierdzić, że klasa Laser, szczególnie ta młodsza, rozwija się bardzo dynamicznie. Również Open BIC jest wart uwagi - to szybka i widowiskowa klasa przygotowawcza, bardzo lubiana przez zawodników, jak i widzów."

Pełne wyniki regat na stronie: mkzarka.pl

WYNIKI (podium)

Open BIC:

1. Natalia Kuczys (MKŻ Arka Gdynia)
2. Konrad Jasiewicz (MKŻ Arka Gdynia)
3. Mateusz Budzisz (MKŻ Arka Gdynia)

Laser Radial kobiety:

1. Hanna Romanowska (CHKŻ Chojnice)
2. Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk)
3. Iga Gutkowska (KS AZS UWM Olsztyn)

Laser Radial mężczyźni:

1. Michał Wądek (KW LOK Garland Gliwice)
2. Miłosz Kobusiński (MKŻ Arka Gdynia)
3. Michał Maciszczyk (KS CŻ Szczecin)

Laser 4.7 poniżej 16 lat kobiety:

1. Wiktoria Lehmann (AZS Poznań)
2. Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława)
3. Julia Rogalska (MBSW/UKŻR Giżycko)

Laser 4.7 poniżej 16 lat mężczyźni:

1. Wojciech Klimaszewski (MBSW/UKŻR Giżycko)
2. Piotr Malinowski (MOS SSW Iława)
3. Piotr Ostrowski (UKS FIR Warszawa)

Laser 4.7 poniżej 18 lat kobiety:

1. Ekaterina Sanko (Białoruś)
2. Karolina Mikulec (KŻ Horn Kraków)
3. Aleksandra Puzyna (ŻLKS Poznań)

Laser 4.7 poniżej 18 lat mężczyźni:

1. Wojciech Kamiński (JKW Poznań)
2. Szymon Kowalski (TKŻ Toruń)
3. Damian Kosmalski (CHKŻ Chojnice)
Tagi: Puchar Miasta Gdyni
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871