TYP: a1

Rok Wagnera - teraz kolej na żeglarzy z Polski

poniedziałek, 13 lutego 2012
Redakcja




Od jednego z głównych organizatorów obchodów Roku Wagnera na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Jerzego Knabe, otrzymaliśmy wiadomość zachęcającą do włączania się żeglarzy z Polski w działania służące upamiętnieniu dokonań naszego rodaka, Władysława Wagnera.







Do kolegów żeglarzy w Kraju,

Londyn, 11.02.2012

Wagner Sailing Rally na Karaibach odbyło się, Tablica jest odsłonięta! ROK WAGNERA trwać będzie do grudnia i pozostałe jego wydarzenia na terenie Polski potrzebują teraz pierwszoplanowego zainteresowania, zorganizowanej współpracy, a także nowych pomysłów i sponsorów. Komitet Organizacyjny powinien teraz działać w Polsce. Wobec braku innej instytucji wiodącej, Bractwo Wybrzeża - zachowując ciągłość swego zaangażowania - oferuje na swojej stronie internetowej miejsce w tym celu. Koordynatorem podjął się być teraz Andrzej Radomiński (BW # 86), zaś adresem pierwszego kontaktu staje się mail:

Wagner.PL.2012@gmail.com

Warto przypomnieć, że ROK WAGNERA nie jest organizowany w celach rekreacyjnych, rozrywkowych ani zarobkowych. Wynika z potrzeby serca i poczucia historycznej sprawiedliwości wśród polskiej społeczności żeglarskiej. Jest dbałością o nasze tradycje żeglarskie, przywróceniem istnienia Władysława Wagnera w zbiorowej świadomości Polaków i uznaniem jego zasług.

Organizatorzy nie mogą spodziewać się wynagrodzenia za swoje wysiłki (chociaż mogą liczyć się z wydatkami). Polskie środowisko żeglarskie już pokazało, że ma takich ludzi w swoim gronie. Przekazując inicjatywę do kraju, w imieniu członków poprzedniego Komitetu „karaibskiego”, zapewniam o trwałej chęci pomocy w dostępny dla nas sposób.

Z życzeniami wielu sukcesów i żeglarskim pozdrowieniem

Jerzy Knabe
Komandor YKP Londyn
Członek ZG Yacht Klubu Polski
Brat Wybrzeża #2
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 kwietnia

Urodził się Mateusz Kusznierewicz - kilkakrotny mistrz Polski w klasie Finn, mistrz olimpijski z Atlanty i zdobywca trzeciego miejsca na olimpiadzie w Atenach, dwukrotny mistrz świata, zdobywca wysokich miejsc w mistrzostwach świata, Europy i Pucharze Świ
wtorek, 29 kwietnia 1975
Ze Szczecina na start regat Bermudy - Newport wyruszył "Dar Szczecina" z Kpt. Jerzym Kraszewskim (29 czerwca wszedł do Hamilton).
sobota, 29 kwietnia 1972
Magazyn "Żagle" po raz pierwszy przyznaje nagrodę im. Leonida Teligi; leureatem zostaje Włodzimierz Głowacki za książkę "Wspaniały świat żeglarstwa".
czwartek, 29 kwietnia 1971
Odbył się ostatni przed II wojną światową XVI sejmik PZŻ; obowiązki prezesa objął Władysław Kiliński.
sobota, 29 kwietnia 1939