TYP: a1

Rusza kolejna edycja szkoleń dla żeglarzy

wtorek, 10 grudnia 2019
Informacja prasowa

Rusza kolejna, czwarta już edycja niezwykle popularnych warsztatów żeglarskich, organizowanych przez Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski. Bezpłatne spotkania dla mniej lub bardziej zaawansowanych żeglarzy poprowadzą doświadczeni kapitanowie i specjaliści z dziedzin związanych z żeglowaniem.

 

Cykle warsztatów, organizowane przez KOZŻ zyskują sobie coraz większą popularność wśród małopolskich żeglarzy. Poprzednie edycje gromadziły po kilkuset uczestników i pokazały, jak ważna jest nie tylko wiedza podręcznikowa, ale przede wszystkim żywy kontakt z praktykami, którzy są w stanie indywidualnie podejść do pytań uczestników.

Wśród tematów spotkań znajdą się zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i przepisów, żeglugi w trudnych warunkach, organizowania rejsów, pierwszej pomocy, meteorologii i locji. Warsztaty rozpoczną się 11 grudnia i odbywać się będą do końca lutego. Miejsce warsztatów jest stałe: Barka Arkadia, Bulwar Czerwieński w Krakowie, zawsze godz. 19.

Tematy i terminy spotkań:

11.12.2018 O związkach między dobrą praktyką żeglarską a przepisami bezpieczeństwa w żegludze jachtowej - kpt. Władysław R. Dąbrowski

18.12.2018 Bezpieczeństwo żeglugi  - kpt. Sławomir Wójtowicz

08.01 2020 Żegluga w ciężkich warunkach - kpt. Sławomir Wójtowicz

15.01.2020 Etyka i etykieta żeglarska a organizacja rejsów -kpt. Andrzej Brońka

22.01.2020 Przepisy żeglugowe śródlądowe oraz morskie kpt. Paweł Stolzmann

29.01.2020 Czarter jachtów - Tomasz Jabłoński - agencja czarterowa

05.02.2020, 12.02.2019 Instalacje jachtowe i silnik na jachcie - kpt. Paweł Stolzmann

19.02.2020 Pierwsza pomoc - Paweł Szczepanek - ratownik, instruktor WOPR

26.02.2020 Meteorologia oraz weather routing w oparciu o regaty ARC - kpt. Wojciech Miętka 27.02.2019 Locja śródlądowa i morska - kpt. Sławomir Wójtowicz

Tagi: szkolenia, Krakowski Okręgowy Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 kwietnia

Zmarł w Auckland (Nowa Zelandia) Jerzy Erwin Weber - pierwszy Polak, który samotnie pływał pod polską banderą na jachcie "Farys". Urodzony w Krakowie w 1907 r., żeglował samotnie po morzach południowego Pacyfiku; po ponad rocznym rejsie wylądował w Nowej
środa, 22 kwietnia 1981
Zakończenie samotnego okołoziemskiego (trasą wokół trzech przylądków) rejsu "Suhailii" Robina Knox-Johnstona, wtedy 30. letniego byłego oficera marynarki handlowej, dziś sir Robina Knox-Johnstona.
wtorek, 22 kwietnia 1969