TYP: a1

Ster na Bydgoszcz

piątek, 6 maja 2016
Informacja prasowa
Wielkie święto wodniaków już po raz dziewiąty wystartuje w Bydgoszczy. W sercu miasta, na malowniczej Wyspie Młyńskiej trzy czerwcowe dni (17 – 19 czerwca) wypełnią koncerty, zabawy i wodne atrakcje. Wszystko z myślą o tych, którzy ukochali pokonywanie śródlądowych wodnych szlaków.


Bydgoski Festiwal Wodny "STER NA BYDGOSZCZ 53oE, 18oN” z roku na rok ma bogatszy program, coraz więcej jednostek przypływa do Bydgoszczy i coraz większa liczba widzów przybywa na to najważniejsze wodne święto w regionie. W tym roku Festiwal rozpocznie się koncertem urodzinowym z okazji 670-lecia Bydgoszczy. Wystąpi światowej sławy wokalistka IMANY wraz z innymi artystami: Moya Brennan, Anka i Goose Bumps.

W sobotę podziwiać będziemy paradę jednostek, które z okazji imprezy dotrą do Bydgoszczy i które dumnie zaprezentują się na Brdzie, a do późnowieczornych godzin będzie można oglądać wystawy w obiektach Muzeum Okręgowego. Dzień zakończy klimatyczny koncert na wodzie, amerykańskiej artystki Siggy Davis i oryginalny pokaz laserowy.

Niedziela to dzień, w którym spotyka się ogromna grupa fanów wyścigu łodzi zbudowanych z plastikowych butelek. Ten pełen emocji wyścig jest spektakularną zabawą na stałe wpisaną w program Steru na Bydgoszcz. Jak co roku nie zabraknie spotkań z podróżnikami, koncertów zespołów szantowych: Atlantyda, Sally Brown, Orkiestra Samantha i Glassgo. Na dzieci czeka wiele szalonych przygód w Wodnym Parku, teatr dla dzieci i warsztaty marynistyczne.

Wyłącznym organizatorem „Steru” jest Miasto Bydgoszcz. Szczegółowe informacje dostępne są na profilu na Facebook’u: www.facebook.com/SterNaBydgoszcz.

Tagi: festiwal, Bydgoszcz, koncert, wyścig
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871