TYP: a1

W cyklu Pieśni spod żagli wystąpi Wojciech "Sęp" Dudziński z Ryczących Dwudziestek

poniedziałek, 24 lutego 2014
Informacja prasowa | Ryszard Sobieszczanski
Wojciech Sęp DudzińskiZapraszam serdecznie na kolejny koncert w cyklu: "Pieśni spod żagli". Tym razem na scenie klubowej Filharmonii Opolskiej wystąpi z autorskim programem Wojciech "Sęp Dudziński" z Ryczących Dwudziestek.

Wojciech "Sęp" Dudziński, wokalista słynnego zespołu Ryczące Dwudziestki - od początku jego istnienia. Swoją przygodę z szantami i folkiem morskim rozpoczął w 1983 roku w I Drużynie Wodnej bytomskiego Hufca ZHP. To właśnie wtedy powstał zespół Ryczące Dwudziestki, który na naszej scenie obecny jest do dnia dzisiejszego. Razem z Dwudziestkami nagrał dwanaście płyt wymienianych w oficjalnej dyskografii oraz wylansował wiele hitów z "Hiszpańskimi dziewczynami" oraz "North-West Passage" na czele. Jest także autorem tekstów i muzyki wielu utworów wykonanych przez RO'20.

Zimą 2009 roku Wojtek Dudziński zadebiutował jako solista, wydając album "Chodź ze mną", zawierający irlandzkie i szkockie ballady. Jest to wspólny projekt wokalisty oraz popularnej pisarki Moniki Szwaji, która jest autorką polskich wersji tekstów tradycyjnych ballad, które znalazły się na płycie. Album to swego rodzaju kontynuacja współpracy, która miała miejsce podczas rejestracji krążka "Celtic Express" grupy Stonehenge, na którym Wojciech Dudziński zaśpiewał gościnnie piosenki właśnie z tekstami Moniki Szwaji.

Za stronę instrumentalną płyty "Chodź ze mną" oraz aranżacje odpowiadał multiinstrumentalista Grzegorz Opaluch (zespoły Qftry i Dair) oraz Małgorzata Pływaczyk (akordeon). Na basie zagrał Adam Kabaciński. Wokalnie wspomogła Wojtka Jola Korycka.

Osobiście uważam że to najlepszy głos sceny szantowej, a płyta "Chodź ze mną" jest wyjątkowa i bardzo nastrojowa.

Filharmonia Opolska

03.03.2014
Godz. 19:00
wstęp wolny

Zapraszam serdecznie
Ryszard Sobieszczanski

Znajdź nas na Facebook/Pieśni spod żagli
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912