TYP: a1

Żeglarze ze Szczecina na Mistrzostwach Świata RSX

piątek, 23 marca 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
120 mężczyzn i 80 kobiet zgłosiło się na Mistrzostwa Świata w Windsurfingu, w klasie RSX. Do Kadyksu przyjechali zawodnicy z 47 krajów i 5 kontynentów, wśród nich żeglarze ze Szczecina. Hania Zembrzuska, Natalia Kacprzyk i Jak Handke będą reprezentować Polskę i Centrum Żeglarskie.

Pierwszy dzień zmagań już za nimi. Można powiedzieć, że była to dobra rozgrzewka przed kolejnymi startami. Pogoda dopisała, wiatr wiał od 6 do 20 węzłów. Hania obecnie jest na 32 miejscu w klasyfikacji generalnej, ale 4 wśród zawodniczek poniżej 21 lat. Natalia uplasowała się 58 ogólnie i 10 poniżej 21 lat, a Janek 90 i 25 poniżej 21 lat.

Żeglarze rywalizują o prestiż, medale i nagrody pieniężne, pula to 40 tys $. Mistrzostwa Świata RSX trwają od 22 – 28 marca. Trzymamy kciuki za zawodników z Centrum Żeglarskiego i wszystkich Polaków.