Zofia Klepacka i Paweł Tarnowski zwycięzcami Pucharu Księżniczki Zofii

poniedziałek, 3 kwietnia 2017
Redakcja/MF

Zofia Noceti-Klepacka i Paweł Tarnowski wygrali na Majorce Puchar Księżniczki Zofii w rywalizacji RS:X. Na medal spisała się też Agnieszka Skrzypulec, która wraz z Jolantą Ogar wywalczyła srebro w klasie 470.

W zakończonym w sobotę, 1 kwietnia Pucharze Księżniczki Zofii świetnie poszło Polakom.  Zofia Klepacka prowadziła już po fazie zasadniczej, dzięki czemu zapewniła sobie udział w sobotnim finale a w decydującym wyścigu nie miała sobie równych. Na drugim miejscu uplasowała się Chinka Manjia Zheng a na trzecim Rosjanka Stefania Elfutina.

Wśród mężczyzn pierwszy też był Polak - Paweł Tarnowski, który wyprzedził Hiszpana Ivana Pastora Lafuente oraz reprezentanta Korei Południowej Taehoona Lee.

Dobra passa towarzyszyła polskiej reprezentacji w klasie 470. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar oddały pole tylko Holenderkom Frodite Zegeres oraz Anneloes Van Veen. Trzecie miejsce zajęły Hiszpanki Silvia Mas Depares i Patricia Cantero.

W klasie 49er Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki ostatecznie zajęli ósmą pozycję, a w 49er FX Ewa Romaniuk i Sandra Jankowiak (AZS Poznań) dopiero dwudziestą piątą. Dobrą dyspozycję pokazał również Piotr Kula, który był szósty.

Pucharu Księżniczki Zofii do udanych nie mogą zaliczyć nasi zawodnicy w klasie Laser. W Standardzie najlepszy z Polaków, Filip Ciszkiewicz zajął dziewiętnaste miejsce, a w Radialu Agata Barwińska dopiero trzydzieste.

W sumie w regatach na Majorce wystartowało 41 Polaków.