TYP: a1

Zaproszenie na rejs „Zobaczyć Morze 2022”

czwartek, 26 maja 2022

Marzenia się spełniają! Prawie 7 lat marzyliśmy o powrocie na pokład legendarnego S/Y Zawisza Czarny, projektu „zobaczyć Morze”, który realizuje pełnomorskie rejsy osób niewidomych, słabowidzących i widzących.

W tym roku ta „sztuka” się uda.

Morze i Ty marzysz o przeżyciu fantastycznej przygody, pracy przy żaglach, sterowaniu żaglowcem, poznawaniu kunsztu żeglarskiego, spaniu w koi, mieszkaniu w kubryku, słuchaniu morskich opowieści i śpiewie szant?… Nie zwlekaj! Ten rejs jest dla ciebie.

Zabieraj worek z ciuchami, jeśli masz, to orzeczenie o niepełnosprawności wzrokowej i wypłyń na Bałtyk z nami.

Terminy i trasy:

  • Etap I od 27 sierpnia 2022 do 03 września 2022
  • Etap II od 03 września 2022 do 10 września 2022.

Rejsy na Bałtyku, z początkowym i końcowym porcie w Gdyni, z planowanym odwiedzeniem Visy.

Odpłatność uczestnika: 1500 zł. Kwota ta stanowi ok. połowę całkowitych kosztów uczestnictwa, a drugą połowę uzupełniają środki pozyskane przez Fundację od donatorów.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów przyjazdu i powrotu załoganta oraz wydatków osobistych w czasie rejsu.

Kryteria rekrutacji uczestników:

Rekrutacja otwarta z pierwszeństwem dla nowych uczestników.

Osoby z niepełnosprawnością zobowiązane są do dostarczenia skanu orzeczenia o niepełnosprawności, a niepełnoletni (min 16 lat) pisemnej zgody obojga rodziców lub opiekunów prawnych na udział w rejsie.

Rejestracja wyłącznie na: http://www.zobaczycmorze.pl/zgloszenie/

Fundacja zapewnia:

czarter żaglowca z załogą stałą i doświadczonymi Oficerami, ubezpieczenie NNW, zamustrowanie, szkolenia i zawody żeglarskie, pamiątkowe koszulki i pokrycie opłat eksploatacyjnych.

Fundacja Zobaczyć Morze chce się włączyć w naukowy projekt dotyczący żeglarzy z dysfunkcją wzroku. Stąd prosimy o wzięcie udziału w badaniach pozwalających na rozpoznanie charakterystycznych potrzeb oraz ograniczeń osób niewidomych i słabowidzących występujących podczas rejsów pełnomorskich na dużych jednostkach pływających, a następnie opracowanie systemu urządzeń umożliwiających osobom niewidomym i niedowidzącym samodzielne i bezpieczne poruszanie się po jednostce pływającej oraz wspomagającym samodzielne sterowanie. Potrzeby i ograniczenia osób niewidomych i słabowidzących zostaną także określone na podstawie stabiolograficznych i funkcjonalnych badań równowagi prowadzonych na lądzie i w morzu.

Więcej informacji o rejsach Zobaczyć Morze i regulamin na stronie WWW.zobaczycmorze.pl. Kontakty: Bieżące informacje o rejsie prezentowane są na liście Zobaczyć Morze. Organizator zaleca zapis na:

https://groups.google.com/forum/m/#!forum/lista-zobaczycmorze

Pocztą elektroniczną: fundacja@zobaczycmorze.pl

Telefoniczny:

Inga +48 604 66 22 55,

Jarosław +48 602 11 77 62

Robert +48 601 32 36 30,

Zapraszamy, Zarząd Fundacji Zobaczyć Morze.

Projekt dofinansowany ze środków MsiT w ramach „Programu UPOWSZECHNIANIA SPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W 2022 r.””.

 

Tagi: Bałtyk, rejs, osoby z niepełnosprawnościami, zaproszenie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 lipca

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872