TYP: a1

Eksploatacja Portów Jachowych w Akademii Morskiej w Szczecinie

czwartek, 11 maja 2017
Informacja prasowa

Akademia Morska w Szczecinie i Zachodniopomorski Szlak Żeglarski podpisały list intencyjny w sprawie współpracy. Porozumienie dotyczy uruchomienia unikalnej w skali kraju specjalności, która będzie prowadzona na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu - Eksploatacji Portów Jachtowych.

[t][/t] [s]Fot. Akademia Morska w Szczecinie[/s]


List intencyjny podpisali we wtorek 9 maja br. Dziekan Wydziału, dr hab. Stanisław Iwan oraz Prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych – Lokalnej Organizacji Turystycznej Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, Zbigniew Jagniątkowski.


Jak zauważył dziekan Stanisław Iwan, to pierwszy taki list intencyjny, który podpisywany jest na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu. – To doniosła chwila, a także dowód na to, że specjalność znajduje odzwierciedlenie w ekonomicznej rzeczywistości – mówił.

– W marinach naszego regionu potrzebne są nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz specjaliści, przygotowani do całościowego zarządzania współczesnymi przystaniami jachtowymi – dodał prezes Zbigniew Jagniątkowski.

– Udział Związku Portów i Przystani Jachtowych, jako patrona specjalności, gwarantuje, że nauczanie będzie miało wymiar praktyczny i pozwoli odpowiednio przygotować absolwentów do potrzeb rynku pracy – mówi Marta Barańska, Pełnomocnik Rektora ds. Promocji. To także pierwszy krok we współpracy z otoczeniem gospodarczo-społecznym właśnie w zakresie specjalistycznego zarządzania portami jachtowymi. List intencyjny podpisali we wtorek 9 maja br. Dziekan WIET, dr hab. Stanisław Iwan oraz Prezes Związku Portów i Przystani Jachtowych – Lokalnej Organizacji Turystycznej Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, Zbigniew Jagniątkowski. Wydarzeniu towarzyszyli także m.in. dr inż. Aleksandra Łapko, opiekun nowej specjalności oraz studenci II roku Transportu na WIET.

Warto dodać, że studenci już 18 maja staną przed wyborem specjalności w ramach swoich kierunków, dlatego też dr Łapko przybliżyła najważniejsze informacje na temat Eksploatacji Portów Jachtowych, podkreślając, że decydując się na wybór tej specjalności, można liczyć na wsparcie partnerów w dziedzinie praktyk czy pozyskania danych potrzebnych do napisania prac inżynierskich.

Jak zauważył dziekan Stanisław Iwan, to pierwszy taki list intencyjny, który podpisywany jest na Wydziale Inżynieryjno-Ekonomicznym Transportu. – To doniosła chwila, a także dowód na to, że specjalność znajduje odzwierciedlenie w ekonomicznej rzeczywistości – mówił.

– W marinach naszego regionu potrzeba nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz specjalistów, przygotowanych do całościowego zarządzania współczesnymi przystaniami jachtowymi – dodał prezes Zbigniew Jagniątkowski.

– Udział Związku Portów i Przystani Jachtowych, jako patrona specjalności,  gwarantuje, że nauczanie będzie miało wymiar praktyczny i pozwoli odpowiednio przygotować absolwentów do potrzeb rynku pracy – mówi Marta Barańska, Pełnomocnik Rektora ds. Promocji. To także pierwszy krok we współpracy z otoczeniem gospodarczo-społecznym właśnie w zakresie specjalistycznego zarządzania portami jachtowymi.

Tagi: Akademia Morska w Szczecienie, studia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 grudnia

Na wieczną wachtę odszedł Henryk Widera, żeglarz i skrzypek
środa, 26 grudnia 2018
W dorocznych regatach (od 1945 r.) z Sydney do Hobart w klasycznych regatach oceanicznych wystartował po raz pierwszy jacht pod polską banderą ("Łódka Sport", eks "Łódka Bols"); po trzech dobach jacht zameldował sie na mecie jako zwycięzca klasy IRC-A.
środa, 26 grudnia 2001