TYP: a1

Próbował przewieźć kradzioną łódź

piątek, 27 listopada 2020
Z mediów/SG

Pecha miał pewien obywatel Białorusi, który próbował przekraczać granicę polsko-niemiecką w Świecku. Funkcjonariuszy Straży Granicznej zainteresowała łódź motorowa wieziona przez niego na naczepie.

 

Okazało się, że mężczyzna nie dość, że nie miał żadnych dokumentów dotyczących łodzi oraz przyczepy, na której ją przewoził, to jeszcze nie potrafił wytłumaczyć, jak wszedł w posiadanie łodzi.

W tej sytuacji funkcjonariusze nawiązali kontakt z właścicielem łodzi. Ten potwierdził kradzież i zobowiązał się do niezwłocznego zgłoszenia przestępstwa niemieckiej policji. 28-letni Białorusin został zatrzymany i przekazany słubickiej Policji, która prowadzić będzie dalsze postępowanie w tej sprawie.

Szacunkowa wartość zabezpieczonej łodzi to 40 tysięcy złotych, natomiast wartość przyczepy wyceniono na 10 tysięcy złotych.

W tym roku funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali samochody, rowery, sprzęt RTV i AGD o łącznej wartości prawie 2 mln zł.

 

Tagi: łódź, kradzież, Straż Graniczna
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912