TYP: a1

Macie już kalendarz na przyszły rok?

wtorek, 12 grudnia 2023

Pytamy o to nie bez przyczyny. Jak wiecie, żeglarzem się nie bywa – żeglarzem się jest.

Nawet jeśli na wodzie spędzamy średnio tydzień w roku, miło jest mieć poczucie, że jest się częścią jakiejś większej żeglarskiej braci. I dlatego chcemy zwrócić Waszą uwagę na propozycję naszego zaprzyjaźnionego portalu, a jest to kalendarz z żaglowcami.

To taki kompromis pomiędzy tym, co chciałby mieć w domu żeglarz (a zwykle jest to okno na morze, albo chociaż żeglarska fototapeta w salonie), a tym, co chciałaby mieć jego żona. OK, mamy równouprawnienie, dlatego należy w tym miejscu podkreślić, że bywają też odwrotne układy: żeglarka plus nie-żeglarz.

W obu przypadkach ładny, duży kalendarz pozwoli uniknąć zgrzytów, a przy okazji pokaże, jaki jest dzień. Autorzy umieścili na nim różne jednostki z Polski i innych krajów, w ciekawych ujęciach, zwykle pod pełnymi żaglami. Całość jest oszczędna w formie i dopracowana w szczegółach – zresztą zobaczcie sami tutaj.

Jak już wspomnieliśmy, żaglowce.info to nasi koledzy, a nie konkurenci, więc nie traktujcie tego tekstu jako reklamy, bo nie płacą nam za to (chociaż pewnie się ucieszą). Po prostu zrobili fajną rzecz, która nam się podoba. Dobrego dnia – i stopy wody w salonie! A nie, czekaj...

Tagi: żaglowce, kalendarz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 lipca

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872