TYP: a1

Podziel się gondolą

poniedziałek, 6 listopada 2017
Redakcja/MF

Polacy mają bla bla car a Wenecjanie…”gondola sharing”. Tak nazywa się nowa usługa wymyślona przez dwóch gondolierów. To oferta dla tych, dla których cena przejażdżki tradycyjną łodzią do tej pory była zbyt wysoka.

Koszt półgodzinnej przejażdżki gondolą to ok. 80 euro i dla wielu turystów stawka ta jest zbyt wysoka. Dwaj gondolierzy zaproponowali więc, aby pasażerowie wsiadali do gondoli z obcymi sobie osobami, dzieląc koszty. Co lepsze, jeśli ktoś zgodzi się na taką „dzieloną” łódź, jego przejażdżka będzie trwała nie pół godziny a całą godzinę. Czysty zysk.  

Oczywiście nie trzeba czekać przy gondoli, aż zjawi się ktoś chętny. Powstała specjalna aplikacja mobilna, która umożliwia „gondola-sharing”. W łodzi mogą pomieścic się dwie pary, a chętnych jest sporo – w krótkim czasie, jaki upłynął od uruchomienia aplikacji, zarejestrowało się na niej 5 tys. osób.

Sami pomysłodawcy twierdzą, że po w ten sposób odpowiedzieli na częste pytania turystów. Aplikacja ma zostać rozszerzona o dalsze formy oszczędzania oraz propozycje innego sposobu zwiedzania miasta.

 

Tagi: gondola, Wenecja, aplikacja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912