TYP: a1

Dubajska Wenecja

poniedziałek, 2 października 2017
Z mediów/MF

Szejkowie z Emiratów bardzo lubią klimat Wenecji. I postanowili go przenieść na własny teren. No, może niekoniecznie oryginał – w Dubaju zamierzają wybudować własną „Pływającą Wenecję”.

Plany zakładają budowę kompleksu hotelowego wraz kanałami i kopią Placu św. Marka, mostami i gondolami sprowadzanymi bezpośrednio z Italii. Nowy ośrodek będzie, jak twierdzą inwestorzy, pierwszym na świecie luksusowym kurortem tego typu. Dodatkowo dubajska Wenecja będzie otoczona koralowcami zasadzonymi przez głównego inwestora, Kleindienst Group.



Kompleks będzie znajdował się w odległości 3,5 km od dubajskich plaż jako część sztucznego archipelagu 300 sztucznych wysp zaprojektowanych tak, aby z góry tworzyły rozległą mapę Ziemi. Pływające kurorty będą zajmować cztery kondygnacje (w tym jedna podwodną) i będą w stanie pomieścić 3.000 gości dziennie. Do pływającego ośrodka będzie można dotrzeć łodzią, statkiem lub helikopterem. Goście będą mieli również dostęp do 12 "pływających plaż" i koralowców posadzonych wokół ośrodka, które będzie można oglądać z basenów z przezroczystymi podłogami z akrylowego szkła. Na terenie kompleksu znajdą się weneckie sklepy i lokale, będą się odbywały także liczne tradycyjne odpowiedniki weneckich festiwali, takie jak Carnivale di Venezia, Binnale di Venezia i Festa del Rendentore.

Wartość inwestycji to 2,5 mld dirhamów (514 mln funtów), a projekt został opracowany przez austriackiego dewelopera Kleindienst Group. Budowa ma się rozpocząć w 2018 r. i zakończyć do 2020 r., czyli w tym samym roku, w którym odbędzie się Dubai Expo. 

Tagi: Dubaj, Wenecja, hotel
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 listopada

Inauguracja pierwszego powojennego roku akademickiego w Państwowej Szkole Morskiej w Gdyni.
czwartek, 1 listopada 1945
Konstanty Maciejewicz zostaje komendantem "Lwowa".
poniedziałek, 1 listopada 1926
Wypłynął z Cannes na jachcie "Firecrest" Alain Gerbault; trasa wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Tahiti, Samoa, Cieśninę Torresa, Ocean Indyjski, Azory do Hawru (koniec rejsu 27.07.1929 roku).
sobota, 1 listopada 1924