TYP: a1

Silver. Powrót na Wyspę Skarbów

środa, 29 lipca 2015
Informacja prasowa
Barwne postaci z kultowej powieści Roberta Louisa Stevensona powracają, aby jeszcze raz zawalczyć o porzucony skarb kapitana Flinta.



Andrew Motion - były Nadworny Poeta Korony Brytyjskiej – stworzył piękną powieść przygodową opisami górującą nad oryginalną "Wyspą Skarbów". Przeznaczona dla młodszego czytelnika, choć i starszy powinien dzięki niej odbyć miłą sentymentalną podróż. "Silver. Powrót na Wyspę Skarbów" trafi do polskich księgarń już 12 sierpnia dzięki Wydawnictwu SQN.

Dzięki tej książce razem z dwójką nastolatków – Jimem, synem Jima Hawkinsa, i Natty, córką niesławnego Długiego Johna Silvera – wyruszysz w niezapomnianą podróż na legendarną Wyspę Skarbów. Odwiedzisz bajeczne miejsca, wiatr zmierzwi Ci włosy, a morska woda schłodzi w upalny dzień. Staniesz też oko w oko z groźnymi piratami, a na każdym kroku będą czekać nowe kłopoty. No ale nikt nie mówił, że będzie łatwo... Nie obawiaj się jednak – dla Jima i Natty nie ma rzeczy niemożliwych. Liczy się przygoda!

Zachwycająca kontynuacja Wyspy Skarbów – jednej z największych historii przygodowych wszech czasów. Wspaniała opowieść o miłości, odwadze i oddaniu.

O autorze:
Sir Andrew Motion – urodził się w 1952 roku. Studiował na Oxfordzie. Karierę wykładowcy języka angielskiego rozpoczął na University of Hull. Był redaktorem „Poetry Review” i dyrektorem do spraw wydawniczych w "Chatto & Windus". Aktualnie wykłada kreatywne pisanie na Royal Holloway College (Uniwersytet Londyński). Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego. W latach 1999–2009 pełnił prestiżową funkcję nadwornego poety korony brytyjskiej. W 2009 roku został pasowany na rycerza za zasługi dla literatury.









TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 listopada

Inauguracja pierwszego powojennego roku akademickiego w Państwowej Szkole Morskiej w Gdyni.
czwartek, 1 listopada 1945
Konstanty Maciejewicz zostaje komendantem "Lwowa".
poniedziałek, 1 listopada 1926
Wypłynął z Cannes na jachcie "Firecrest" Alain Gerbault; trasa wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Tahiti, Samoa, Cieśninę Torresa, Ocean Indyjski, Azory do Hawru (koniec rejsu 27.07.1929 roku).
sobota, 1 listopada 1924