TYP: a1

Fundacja Ocean Marzeń podsumowuje sezon żeglarski

wtorek, 10 września 2013
Informacja prasowa
Fundacja Ocean Marzen szkolenie na patentKolejny cykl rejsów szkoleniowych i rekreacyjnych po Mazurach dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski zakończył się egzaminem na patent Żeglarza Jachtowego. Dzięki Fundacji Ocean Marzeń aż dwadzieścioro dwoje młodych żeglarzy aktywnie spędziło wakacje, ucząc się jak prowadzić jacht, zachować bezpieczeństwo na wodzie i przede wszystkim, jak samodzielnie i w grupie realizować wymarzone cele.

Między 10 a 31 sierpnia ośmiu młodych członków dwóch załóg odbyło intensywne szkolenie na patent Żeglarza Jachtowego. Młodzież uczyła się podstawowych manewrów pod okiem instruktorów po to, aby po trzech tygodniach zdać egzamin zarówno z praktyki, jak i teorii żeglowania. Patent otrzymali prawie wszyscy, kwalifikując się tym samym do kolejnego etapu żeglarskiej przygody. W poniedziałek 9 września rozpoczął się rejs morski do litewskiej Kłajpedy na legendarnym żaglowcu Generał Zaruski. W skład jego międzynarodowej załogi wchodzą m.in. podopieczni Fundacji: Emilia, Boguś, Kamil, Łukasz, i Marcin.

Dzięki swojej determinacji i wytrwałości młodzi ludzie mieszkający na co dzień w Rodzinnych Domach Dziecka zdobywają podczas rejsów umiejętności, które przydają się im nie tylko na pokładzie. Najlepsi szkoleni będą na Instruktorów Żeglarstwa po to, aby w przyszłości przekazywać wiedzę kolejnym fundacyjnym pokoleniom, oraz pracować na swój własny rachunek łącząc organizację szkoleń na wodzie z pracą zawodową.

Żeby osiągać jakiekolwiek cele potrzeba dyscypliny i systematyczności, których najłatwiej jest nauczyć dzieci przez sport. Edukacyjny program Fundacji składa się z 8 etapów, włącznie z kwalifikacją. Zaliczenie każdego z nich wiąże się z pokonywaniem trudności związanych z życiem na pokładzie, nauką praktycznych umiejętności i zdobywaniem wiedzy teoretycznej.

Pierwszy etap to tygodniowy rejs po Mazurach. W tym roku czternaścioro podopiecznych z Lubelszczyzny, Mazowsza i Pomorza po raz pierwszy znalazło się na pokładzie jachtu mazurskiego. Tegoroczne rejsy odbyły się dzięki wsparciu Fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa oraz Fundacji ORLEN Dar Serca.

Celem całego programu Fundacji Ocean Marzeń jest wykształcenie nowych Instruktorów Żeglarstwa i Kapitanów Jachtowych. Chodzi również o to, aby poprzez wspólne działanie na jachcie podopieczni Domów Dziecka nauczyli się pracy w grupie, przekonali się, że razem można osiągnąć więcej i stworzyli wspólnotę opartą nie na więzach krwi, lecz na zamiłowaniu do żeglarstwa.

Grupa posiadaczy tytułu Żeglarza Jachtowego w Fundacji liczy już aż piętnaście osób. Wszyscy odbędą rejsy morskie, aby w przyszłości zdobywać kolejne stopnie żeglarskie. Wrześniowa wyprawa pod żaglami Generała Zaruskiego jest możliwa dzięki unijnemu programowi M.A.S.T. realizowanemu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej "Południowy Bałtyk 2007-2013".
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871