Klepacka pierwsza w Weymouth

piątek, 12 sierpnia 2011

©Thow Touw
.
Rewelacyjnie zakończyła przedolimpijskie zawody Weymouth&Portland International Regatta startująca w windsurfingowej klasie RS:X Zofia Noceti-Klepacka. Zawodnicza YKP Warszawa w czwartek wygrała ostatni, medalowy wyścig i zajęła pierwsze miejsce w regatach. Trzecią pozycję wśród mężczyzn osiągnął Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Zwyciężył Holender Dorian van Rijselberge, a drugie miejsce zajął Brytyjczyk Nick Dempsey.

W rozgrywanych również w Weymouth regatach klasy star pecha mieli Mateusz Kuśnierewicz i Dominik Życki. Podczas przygotowania do startu jacht Polaków został uszkodzony w wyniku kolizji, do jakiej doszło z winy załogi argentyńskiej. Po pozytywnym rozpatrzeniu ich protestu Mateusz i Dominik utrzymali trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji.