TYP: a1

ME klasy Laser: Marcin Rudawski goni Aleksandra Ariana, Przemysław Machowski wiceliderem MEJ

czwartek, 23 maja 2019
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ

Aleksander Arian nadal jest liderem, ale Marcin Rudawski awansował na drugą pozycję podczas mistrzostw Europy w klasie Laser Radial w Porto. Z kolei Przemysław Machowski został wiceliderem po 3. dniu zmagań w MEJ klasy Laser 4.7 w Hyeres.
 

W środę pogoda pozwoliła na przeprowadzenie dwóch wyścigów podczas mistrzostw Europy seniorów w klasach Laser Standard, Laser Radial kobiet i mężczyzn w Porto oraz jednego na mistrzostwach Europy juniorów w klasie Laser 4.7 w Hyeres na południu Francji. Obie imprezy mają formułę otwartą więc mogą startować w nich zawodnicy spoza Europy.

Po trzecim dniu zmagań pozycję lidera w klasie Laser Radial utrzymał Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów), który tym razem dwukrotnie był ósmy. Z kolei z pozycji czwartej na drugą awansował brązowy medalista sprzed roku, Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa), po tym jak zajął miejsca czwarte oraz pierwsze i do reprezentacyjnego kolegi traci już tylko trzy punkty. Na osiemnastej pozycji (dziewiętnastej ogólnie) znajduje się Piotr Malinowski z MOS SSW Iława (miejsca 10. i 16.), a dwudziesty pierwszy (dwudziesty drugi ogólnie) jest Michał Krasodomski z AZS AWFiS Gdańsk (miejsca 20. i 4.).

 

W kategorii kobiet Agata Barwińska (MOS SSW Iława) w pierwszym wyścigu była dwudziesta siódma, a w drugim została złapana na falstarcie przy wywieszonej czarnej fladze i zanotowała spadek z pozycji czternastej na dwudziestą (dwudziestą ósmą ogólnie). Natomiast dwudziesta piąta (trzydziesta czwarta ogólnie) nadal jest Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice), po tym jak wpływała na metę dwudziesta druga i dwudziesta pierwsza. Czterdzieste czwarte miejsce (pięćdziesiąte piąte ogólnie) zajmuje Anna Brzozowska z CŻ Szczecin (miejsca 23. i 8.), a sześćdziesiąta szósta (osiemdziesiąta trzecia ogólnie) jest Wiktoria Gołębiowska z MOS SSW Iława (miejsce 30. i 26.). Liderką pozostała brązowa medalistka zeszłorocznych mistrzostw świata, a także igrzysk w Rio de Janeiro, Dunka Anne-Marie Rindom (miejsca 3. i 2.).

 

W klasie Laser Satandard Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoni Szczecin) mijał linię mety dwudziesty szósty oraz szósty w swojej grupie i pozostał na pozycji dwudziestej ósmej (czterdziestej pierwszej ogólnie). Lokatę trzydziestą drugą na trzydziestą (czterdziestą czwartą ogólnie) zamienił natomiast Filip Ciszkiewicz z MKŻ Arki Gdynia (miejsca 6. i 26.), a czterdziesty trzeci (sześćdziesiąty pierwszy ogólnie) jest Tadeusz Kubiak z SEJK Pogoni Szczecin (miejsca 10. i 28.). Na prowadzenie wysunął się mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Australijczyk Tom Burton (miejsca 2. i 1.), a najlepszy z Europejczyków jest Lorenzo Chiavarini z Wielkiej Brytanii (miejsca 3. i 4.), który w ogólnej klasyfikacji jest drugi.

Tylko jeden wyścig tym razem zaliczyli nasi młodzi żeglarze podczas trzeciego dnia mistrzostw Europy juniorów w klasie Laser 4.7 w Hyeres. Z pozycji trzeciej na drugą awansował Przemysław Machowski (MKS Dwójka Warszawa), pomimo tego, że wpłynął na metę dwudziesty, a z piątej na dziesiątą przesunęła się jego klubowa koleżanka Dominika Raszka, po tym jak była w środę dwudziesta siódma. Czwarte miejsce zajęła natomiast Laura Szulc (ChKŻ Chojnice) i ogólnie jest jedenasta. Tutaj prowadzą Holender Paul Hameeteman oraz Włoszka Beatrice Ini.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek 23 maja. Regaty potrwają do soboty.
 

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 lipca

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872