TYP: a1

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku obiera kurs na Mediolan

czwartek, 27 sierpnia 2015
Informacja prasowa
Gdańska inicjatywa zaprezentuje się na EXPO 2015. Reprezentacja młodych żeglarzy zwiedzi wystawę światową oraz podzieli się swoimi umiejętnościami z młodzieżą odwiedzającą pawilon Kinder+Sport w dniach od 28 do 30 sierpnia.

Program Edukacji Morskiej

Żeglarstwo jest jedną z trzech dyscyplin wspieranych w Polsce w ramach międzynarodowego programu Kinder+Sport. To projekt realizowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Oprócz Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, co roku odbywają się rozgrywki siatkarskie dla uczniów IV, V i VI klas szkół podstawowych a od ubiegłego roku realizowana jest także kampania „Radość z pływania” dla uczniów trzech pierwszych klas szkół podstawowych.

Jako pierwszy na EXPO w Mediolanie zaprezentuje się Program Edukacji Morskiej w Gdańsku. W wizycie wezmą udział laureaci ogólnopolskiego konkursu „Świat za sto lat”, którzy 12 lipca wrócili z wakacyjnego rejsu po Morzu Bałtyckim, realizatorzy Programu, sternicy oraz młode żeglarskie talenty – reprezentanci klasy l’Equipe AZS AWFiS w Gdańsku.

Udana współpraca międzysektorowa pozwala nie tylko rozwijać Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, lecz także otwiera zupełnie nowe możliwości. Wizyta na EXPO jest właśnie jedną z nich. To okazja do pokazania na światowej wystawie jak rozwija się edukacja żeglarska w Gdańsku – podkreśla Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska.

Od 28 do 30 sierpnia uczestnicy wyjazdu będą zwiedzać wystawę światową EXPO 2015, dzielić się swoimi żeglarskimi umiejętnościami oraz reprezentować gdańską inicjatywę na arenie międzynarodowej.

Jednym z podstawowych celów programu Kinder+Sport jest integracja przez wspólną aktywność fizyczną. Pokazujemy ile radości sprawia sport i jak ciekawych ludzi gromadzi. Pawilon Kinder+Sport na EXPO jest miejscem spotkania młodzieży z całego świata. Odwiedzający dzielą się sportową pasją, a ucząc się nawzajem dyscyplin, które uprawiają w swoich krajach przełamują bariery językowe i kulturowe – mówi Małgorzata Szleszyńska, Kinder+Sport Polska.

Wizyta Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku na wystawie światowej w Mediolanie to okazja do pokazania naszego rodzimego projektu na tle inicjatyw podejmowanych w innych krajach. Powszechna edukacja żeglarska realizowana przez Miasto Gdańsk i Fundację Gdańską to zjawisko bezprecedensowe w skali Europy. Wizyta na EXPO daje możliwość podzielenia się pięcioletnim doświadczeniem na gruncie popularyzacji tej wyjątkowej dyscypliny sportu wśród młodzieży.

Więcej informacji:

www.ProgramEdukacjiMorskiej.pl
www.facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej, www.youtube.com/user/PEMGdansk
Tagi: Program Edukacji Morskiej, Gdańsk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912