TYP: a1

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku z nagrodą EKO Inspiracja 2014

czwartek, 4 grudnia 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Celem konkursu „Odpowiedzialnie z Naturą” jest wspieranie działań na rzecz społecznej edukacji ekologicznej oraz promocja idei zrównoważonego rozwoju. Rada programowa plebiscytu doceniła gdańską inicjatywę, w kategorii PARTNERSTWO.

Eko-inspiracja

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest przykładem udanej współpracy instytucji miejskich, organizacji pozarządowych, biznesu oraz władz samorządowych i centralnych. W ramach zajęć szkolnych wszyscy uczniowie pierwszych klas gdańskich gimnazjów wypływają w jednodniowe rejsy edukacyjne. Na wodzie uczą się podstaw żeglarstwa, poznają morską historię swojego miasta, zgłębiają wiedzę na temat fauny i flory Bałtyku oraz dowiadują się, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.

To właśnie dzięki zaangażowaniu i pasji wielu osób udało się zrealizować tak śmiały projekt. Nagroda Eko-inspiracja jest dla nas dużym wyróżnieniem i mamy nadzieję, że spełni swoją rolę, bo Program Edukacji Morskiej w Gdańsku jest przykładem tego, jak owocne może być przemyślane partnerstwo – mówi Jacek Bendykowski, Wiceprezes Zarządu Fundacji Gdańskiej.

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest od 2010 roku na zlecenie Prezydenta Miasta Gdańska przez Fundację Gdańską. Sponsorami Programu są – Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A. Każdy z licznych partnerów inicjatywy wzbogaca edukacyjną wartość realizowanych działań, dzięki czemu od pięciu lat udaje się wprowadzać pozytywne zmiany wykraczając poza zasięg lokalny.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871