TYP: a1

W weekend otwarcie sezonu klasy Delphia 24 OD

piątek, 23 maja 2014
Informacja prasowa
Apotex CupW najbliższy weekend (23-25 maja) na jeziorze Turawskim odbędą się regaty żeglarskie APOTEX CUP. Wezmą w nich udział jachty klasy Delphia 24 One Design. Będzie to jednocześnie rozpoczęcie Pucharu Polski dla załóg tej klasy.

Puchar Polski klasy Delphia 24OD rozgrywany będzie już po raz dziewiąty. Od początku odbywa się on pod patronatem Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24, a jego celem jest wyłonienie najlepiej żeglującej załogi i jachtu w sezonie żeglarskim. Tegoroczny kalendarz zapowiada osiem startów, w różnych częściach Polski, od Zatoki Gdańskiej po Jezioro Solińskie. Po raz kolejny Delphia 24 wystartuje m.in. podczas Nord CUP w Gdańsku-Górkach Zachodnich, w czasie których rozgrywane są też Delphia Yachts Kot Cup, w Gdyni podczas Volvo Gdynia Sailing Days, a także w regatach CELLFAST CUP na Jeziorze Solińskim oraz w Pucharze Hotelu Moran na Jeziorze Powidzkim, gdzie nastąpi zakończenie Pucharu Polski.

Regaty APOTEX CUP rozpoczną tegoroczny cykl Puchar Polski. Turawa po raz pierwszy będzie gościć żeglarzy klasy Delphia24 OD. Organizator i sponsor regat, firma Apotex, zadbała o jak najlepsze warunki do rywalizacji na wodzie, przewidziano też imprezy integracyjne w piątkowy i sobotni wieczór. Natomiast widzowie, oprócz kibicowania załogom regatowym, będą mogli obejrzeć pokazy ratownictwa WOPR-u oraz uczestniczyć w grach i zabawach na lądzie. Zapraszamy do śledzenia relacji na stronie www.delphia24.pl oraz na Facebooku.

Podczas inauguracyjnych regat pojawi się nowa załoga – Marine Works Saling Team (www.marineworks.eu) z Dorotą Dajkowską za sterem, która spróbuje swoich sił w zdominowanej do tej pory przez mężczyzn klasie.

Program regat APOTEX CUP


PIĄTEK
  • 16.00-20.00: Wodowanie łodzi połączone z rejestracją
  • 20.00: Spotkanie integracyjne dla uczestników regat
SOBOTA
  • 8.00-9.00: Zgłoszenie do regat. (Przystań Żeglarska „Grobla”)
  • 10.00: Uroczyste rozpoczęcie regat (Przystań Żeglarska „Grobla”)
  • 10.45: Odbiór prowiantu na wodę
  • 11.00: Start pierwszego wyścigu
  • 11.00-17.00: Gry i zabawy oraz pokaz ratownictwa WOPR (Plaża przy ośrodku „Borowik”) 5 wyścigów
NIEDZIELA
  • 10.00: Start pierwszego wyścigu (Przystań Żeglarska „Grobla”) 3 wyścigi
  • 15.00: Uroczyste zakończenie regat (Przystań Żeglarska „Grobla”)
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912