TYP: a1

Żeglarski Puchar Trójmiasta już w najbliższy weekend

czwartek, 22 maja 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska

ZPT 2014Gospodarze - miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia są już gotowe na przyjęcie gości. Idea wydarzenia jest prosta – trzy dni, trzy miasta, regaty dla jachtów morskich i kabinowych, a przede wszystkim wspólne przywitanie nowego sezonu żeglarskiego na Zatoce Gdańskiej. Każdy kto jeszcze nie zgłosił załogi ma szansę zarejestrować się do piątku, a kibice już dziś powinni zaplanować sobotni spacer na sopockie molo, skąd roztaczał się będzie doskonały widok na trasę wyścigów.


Gospodarzem tegorocznej inauguracji imprezy będzie Sopot. 23 maja w biurze regat zlokalizowanym w tamtejszej marinie od rana przyjmowane będą zgłoszenia jachtów. Do udziału zaproszone są jednostki klas: KWR; ORC; OPEN (jachty do 7 metrów, jachty powyżej 7 do 9 metrów, jachty powyżej 9 metrów); wielokadłubowce powyżej 6 metrów. Rejestracji można również dokonać za pośrednictwem strony www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl.

 

 

Przyjdź i kibicuj załogom Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta!


Do pierwszego wyścigu zawodnicy wystartują w sobotę o godzinie 11.00 z Mariny Sopot. Wszystkich miłośników wiatru i wody, zapraszamy do dopingowania faworytów. Rywalizację załóg będzie można podziwiać z lądu. W sobotę nabrzeże przed sopockim molo zaroi się od żagli. Procedura startowa do kolejnego wyścigu również rozpocznie się w centralnym punkcie trójmiejskich aglomeracji, po czym wszystkie załogi pożeglują w stronę Górek Zachodnich, gdzie odbędzie się zakończenie pierwszego dnia zmagań na wodzie. Górny znak obu wyścigów będzie również dobrze widoczny z promenady w Gdyni.

Niedzielny start zlokalizowany zostanie na wysokości plaży w Stogach skąd jachty pomkną, omijając port północny, w okolicę molo w Brzeźnie. Będzie to doskonały punkt widokowy do obserwowania linii mety pierwszego wyścigu oraz startu do kolejnego. Trasa ostatniego wyścigu ponownie powiedzie uczestników w kierunku Sopotu, a stamtąd aż do gdyńskiego falochornu, gdzie umieszczona zostanie meta. Następnie bohaterowie wodnych zmagań spłyną do gdyńskiej mariny. Na godzinę 16.00 zaplanowana została ceremonia zakończenia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, na którą zapraszamy wszystkich kibiców.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to prawdziwe regatowe święto na wodach Zatoki Gdańskiej. Wśród uczestników nie zabraknie gwiazd żeglarstwa – w kategorii Open dla jachtów powyżej 9 metrów wystartuje mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz. Żeglarski Puchar Trójmiasta będzie jedną z niewielu okazji aby stanąć na linii startu z jachtem klasy IMOCA 60. Zbigniew „Gutek” Gutkowski przystąpi do rywalizacji na jachcie ENERGA – jednej z najnowocześniejszych konstrukcji regatowych na Bałtyku! Grupa ENERGA jest sponsorem głównym Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta 2014.

Z dużym zainteresowaniem obserwowaliśmy ubiegłoroczną rywalizację, w która cieszyła się rekordową frekwencją. Żeglarski Puchar Trójmiasta to inicjatywa, której brakowało w kalendarzu imprez regatowych na Zatoce Gdańskiej i bardzo cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju tego przedsięwzięcia - mówi Katarzyna Kowalska Dyrektor Biura Marketingu i Komunikacji Energa SA.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to nie tylko zmagania na wodzie. Celem wydarzenia jest integracja środowisk żeglarskich i wspólne przywitanie nowego sezonu, dlatego co roku części sportowej towarzyszy bogaty program atrakcji na lądzie. Zapraszamy przede wszystkim do wspólnej zabawy – podkreśla Bogusław Witkowski prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Świętowanie przy muzyce zaplanowane jest na sobotni wieczór w Ośrodku AZS Galion. Na uczestników czekają konkursy zręcznościowe, w których nagrodą będzie między innymi beczka rumu ufundowana przez patrona medialnego – portal Trojmiasto.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871