TYP: a1

Król Wiedzy Żeglarskiej cz. 9

poniedziałek, 22 czerwca 2020
Informacja prasowa

Centrum Turystyki Wodnej PTTK zaprasza na 9. odsłonę konkursu KRÓL WIEDZY ŻEGLARSKIEJ 2020.

Jak można wziąć w nim udział? Nie trzeba się rejestrować, podawać żadnych danych osobowych. Należy wykonać trzy kroki, aby wziąć udział w konkursie:

  1. Zapoznać się z pytaniami umieszczonymi na stronie www.polskieszlakiwodne.pl

  2. Udzielić poprawnych odpowiedzi drogą e-mailową (wyłącznie) na adres: konkursctw@gmail.com. W mailu z odpowiedziami nie trzeba podawać danych personalnych czy adresowych, do laureatów organizatorzy zwrócą się o udostępnienie adresu drogą elektroniczną. 

  3. Po tygodniu sprawdzić rozstrzygnięcie każdej z rund na stronie organizatora konkursu. Jury konkursowe zweryfikuje poprawność udzielonych odpowiedzi i opublikuje je na stronie organizatora.  Osoby, które odpowiedzą poprawnie na pytania, otrzymają nagrody rzeczowe, które prześlemy pocztą. W przypadku gdy poprawnych odpowiedzi będzie więcej niż zaplanowanych nagród, dokonane zostanie losowanie. 

Pod uwagę będzie brana jedna odpowiedź z jednego numeru IP komputera, te informacje zostaną zweryfikowane przez organizatora!

Fundatorem nagród Rundy 9. jest Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski. Pięć nagród w postaci płyt CD z muzyką szantową trafi do rąk osób, którzy odpowiedzą poprawnie na poniższe pytania. 

Na odpowiedzi Rundy 9. czekamy do 25 czerwca, do godz. 08.00, odpowiedzi nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę i nie będą także brały udziału w losowaniu nagród. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną. 

Osoba, która zbierze najwięcej punktów, uzyska tytuł Króla Wiedzy Żeglarskiej sezonu 2020 a ponadto nagrodę specjalną oraz okolicznościowy  dyplom potwierdzający wirtualną koronację. 

 

Konkurs wyłoni wyjątkowego zwycięzcę kilkutygodniowego konkursu, a zdobycie tytułu nie będzie łatwe, wymagać będzie wszechstronnej wiedzy żeglarskiej i zaangażowania. Ale uwaga! To wcale nie będzie proste zadanie. Pytania będą trudne i podchwytliwe, odpowiedzi będą wymagać od uczestników dokładności i uwagi. Pytania zostały merytorycznie zweryfikowane przez doświadczonych wodniaków z CTW i KTŻ PTTK, mamy ich przygotowanych kilkaset o zróżnicowanym stopniu trudności.

Pora na pytania konkursowe Rundy 9.:

  1. W którym roku po raz pierwszy wręczono Nagrody Przyjaznego Brzegu?

  2. Ile stopni posiada Żeglarska Odznaka Turystyczna ŻOT?

  3. Jak nazywało się pierwsze ogólnopolskie czasopismo poświęcone turystyce wodnej wydawane po II wojnie światowej.?

  4. W 2011 roku odbył się rejs żeglarski ku pamięci generała Mariusza Zaruskiego w 70. rocznicę jego śmierci. Na jakiej trasie popłynęli żeglarze z całej Polski?

  5. W 1962 roku zbudowano dwumasztowy drewniany jacht pływający pod banderą PTTK z myślą o wokółziemskim rejsie. Proszę podać jego nazwę.

Odpowiedzi prosimy kierować na adres: konkursctw@gmail.com do czwartku, 25 czerwca, do godz. 08.00. Wyniki Rundy 9 ogłosimy w piątek, 26 czerwca. 

 

Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. 

Nagrody będą przyznawane osobno za każdą rundę, ale dla najlepszych uczestników, którzy we wszystkich rundach zbiorą najwięcej punktów,  przygotowaliśmy nagrodę specjalną. 

Fundatorem nagród w tej edycji jest Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski, nagrodami są płyty z szantami. 

Aktualna klasyfikacja po 8 rundach konkursu oraz wszelkie informacje dodatkowe znajdą Państwo na stronie www.polskieszlakiwodne.pl 

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy edukacyjnej, naprawdę warto.


 

Tagi: konkurs, żeglarstwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 listopada

Do wybrzeży na północ od Wirginii, pierwszej angielskiej kolonii w Ameryce, na statku "Mayflower" przybyło 102 osadników. Założyli miasto w Plymouth, od nazwy portu, z którego wypłynęli we wrześniu; tak narodziła się Nowa Anglia.
sobota, 21 listopada 1620