TYP: a1

Ateny. Michelin. Wydanie I

poniedziałek, 5 września 2016
Redakcja/MF
Wydawnictwo Helion oferuje nam nowy przewodnik Michelina po Atenach. Poręczna forma przewodnika, przejrzysty układ oraz precyzyjny sposób oceny zarówno atrakcji turystycznych jak i hoteli czy restauracji sprawiają, że to niezbędna pozycja w walizce tych, którzy wybierają się do słonecznych Aten.




Przewodnik zawiera praktyczne porady potrzebne podczas planowania wyjazdu (formalności, zdrowie i bezpieczeństwo, pogoda, ważne numery itd.) oraz przydatne na miejscu. Znajdziemy tu wskazówki jak się poruszać po Atenach, informacje o dniach wolnych, godzinach otwarcia banków czy instytucji publicznych, a także o tym, co przydaje się zwiedzającym – gdzie kupić papierosy, ile napiwku zostawić kelnerowi oraz jakie atrakcje dostępne są za darmo. Jak to w przewodnikach Michelina bywa, znajdzie się tutaj i część poświęcona miejscom noclegowym oraz jedzeniu – z widełkami cenowymi. Jeśli mamy mało czasu, z pewnością nam się przyda ściągawka „Ateny w trzy dni”, a dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej przygotowano część o historii, urbanistyce, kulturze i sztuce oraz, oczywiście, greckiej kuchni.

Zasadniczą część przewodnika podzielono na rozdziały poświęcone poszczególnym dzielnicom i zabytkom, osobna część opisuje okolice Aten, np. Pireus czy Przylądek Sunion.
 
Przewodnik zaopatrzony jest także w kilka przydatnych map oraz mini słownik języka greckiego.

Wydawnictwo Helion
Ateny. Michelin. wydanie I
Tagi: przewodnik, Ateny, Grecja, Michelin, Helion
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912