TYP: a1

SUP. Poradnik dla początkujących

piątek, 13 marca 2020
Monika Frenkiel

Coraz częściej na polskich jeziorach, rzekach, a nawet na nadbałtyckich falach pojawia się dziwna deska, na której stoi człowiek i macha wiosłem. SUP, czyli Stand Up Paddleboarding to wciąż nowa dziedzina sportu, chociaż zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego, wymaga bowiem tylko deski, wiosła i kawałka wody, a samą deskę można także wykorzystać do uprawiania fitnessu czy jogi, co z powodzeniem wykorzystują rozmaite fitness cluby.

Popyt rodzi podaż – więcej widoku supowców, więcej osób zainteresowanych tym rodzajem sportu, poszukujących podstawowych informacji. Dla nich ściągawką może być właśnie książeczka Simona Bassetta, zawierająca podstawowa wiedzę, porady i triki.

Pierwsza część książki to podstawa – czyli opis sprzętu. dopasować deskę, wiosło, smycz, jak się ubierać do pływania supem. Kolejne dotyczą pozycji na desce i zasad bezpieczeństwa, czyli jak upadać czy ratować się wiosłem czy wreszcie jak tym wiosłem pracować – płynąć, hamować czy skręcać. Ostatnia część – to jak pakować i przewozić sprzęt, jak wybrać deskę i wiosło, jak spuszczać z niej powietrze czy wreszcie – gdzie pływać. Kolejna część poświęcona jest zawodom na SUPach czy innym aktywnościom wykonywanym z użyciem deski (np. fitness) a ostatnia – konserwacji i naprawie sprzętu.

Cała książka składa się z mnóstwa zdjęć z treściwymi opisami, rozkładającymi na części pierwsze podstawowe czynności – np. jak zająć odpowiednią pozycję na desce, jak wstawać, jak klękać itd. Oczywiście, nic nie zastąpi praktyki, ale książeczka może nas zachęcić do uprawiania sportu pokazując, jak łatwo można go uprawiać.

 

Tytuł: SUP. Poradnik dla początkujących

Autor: Simon Bassett

Wydawnictwo almapress

Tagi: sup, sport, poradnik, recenzja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 grudnia

W stoczni Multiplast w Vannes wodowano katamaran "Orange II".
środa, 22 grudnia 2004
Na Barbados dopływa Arkadiusz Pawełek na pontonie "Cena Strachu"; Polak jest drugim człowiekiem na świecie, który pontonem przepłynął Atlantyk (41 dni, 3000 Mm).
wtorek, 22 grudnia 1998
Opłynięcie Hornu przez "Pogorię" pod dowództwem Krzysztofa Baranowskiego.
czwartek, 22 grudnia 1988