TYP: a1

Cichocki przerywa rejs dookoła świata

poniedziałek, 17 października 2011
Polska Miedź
"Polska Miedź".
Źródło: www.kapitancichocki.pl
Po niefortunnym wypadku, w wyniku którego jacht stracił sterowność, a kapitan Tomasz Cichocki rozbił głowę, "Polska Miedź" zmuszona została do zejścia z trasy i wpłynięcia do najbliższego portu, jakim jest Port Elizabeth w RPA. W piątek kapitan dopłynął do Afryki.


W Port Elizabeth przywitała go brygada antynarkotykowa w kominiarkach i z psami. Zaskoczony standardem gościnności kapitan przez moment zastanawiał się czy mimo uszkodzonego jachtu ocean nie jest przyjaźniejszy. Dzisiaj Cichocki spotka się z serwisantem Jefy - firmy specjalizującej się w produkcji jachtowych systemów sterowych. Po naprawie uszkodzenia “Cichy” chce jak najszybciej wrócić na trasę samotnego rejsu dookoła świata.

Więcej informacji: www.kapitancichocki.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912