TYP: a1

Najlepsze miejsca na wrześniowe rejsy

środa, 6 października 2010
Paulina Wilk

 

Brytyjski The Guardian w swoim internetowym wydaniu opublikował niedawno listę najlepszych kierunków na wrześniowy wypoczynek. Pierwsze miejsce zajęła Sardynia we Włoszech. Za nią w pierwszej dziesiątce uplasowały się: Andaluzja w Hiszpanii, Cypr, Dubrovnik, Cypr, Wyspy Kanaryjskie, egipskie miasto Dahab, Kas w Turcji, Saint Tropez, Rodos i Ile de Re we Francji.



Dziennikarka Nicola Iseard pisze, że miejsca te najlepiej odwiedzić jesienią, ponieważ nie ma wtedy wielkich upałów i tłumów, przez które trudno znaleźć jest wolne kwatery i które w jesieni są o wiele tańsze. Pisze, że we wrześniu temperatura morza i powietrza jest bardzo przyjemna, a w miastach panuje spokojniejsza atmosfera. „Jesień pokazuje w tych miejscach to, co najlepsze" - pisze. Wiele z polecanych kierunków to także żeglarskie destynacje, dlatego może warto w te miejsca wybrać się właśnie drogą morską?

więcej na www.guardian.co.uk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912