TYP: a1

Polacy zatrzymani za przemyt

poniedziałek, 11 lipca 2016
Redakcja/PAP
Włoska Gwardia Finansowa w miniony weekend zatrzymała dwóch Polaków, którzy na łodzi próbowali przemycić 3,3 tony haszyszu.



Jak podaje Polska Agencja Prasowa, załoga samolotu patrolującego wybrzeże w rejonie Rzymu dostrzegła łódź pod polską banderą, który - jak zauważono - obrał nietypowy kurs. Zaczęto podejrzewać, że jednostka może uczestniczyć w operacji przemytu. Dlatego przystąpiono do obserwacji statku.

Zaalarmowane zostały władze portowe, które wysłały patrolowiec Gwardii Finansowej, wspomagany przez policyjny śmigłowiec i statki patrolowe kapitanatu portu. Po pościgu zmuszono załogę podejrzanej jednostki do zawinięcia do portu w Civitavecchia. Tam funkcjonariusze Gwardii weszli na pokład.

Pod pokładem znaleziono ogromne ilości narkotyków w paczkach po około 30 kilogramów. Łącznie ukryto tam 3,3 tony haszyszu.
Prokuratura w Civitavecchia prowadzi dochodzenie w celu ustalenia trasy międzynarodowego przemytu na wielką skalę oraz organizacji przestępczych, które za nim stoją.

Tagi: przemyt, haszysz, Gwardia Finansowa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912