TYP: a1

Wypadek w stoczni Wisła. Przewrócił się dźwig

czwartek, 14 stycznia 2016
z mediów | JM
Do wypadku doszło dziś rano w Gdańsku, na terenie stoczni Wisła. Przewrócił się jeden ze stoczniowych dźwigów. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby.

Stocznia Wisła

"Gdańsk Stocznia Wisła" autorstwa Polska Zielona Sieć. Licencja CC BY 2.0 na podstawie Wikimedia Commons.



Wypadek miał miejsce po godzinie dziewiątej rano. Jak donoszą świadkowie, na jedną z sekcji statku runął ważący kilkadziesiąt ton żuraw szynowy. Najbardziej ucierpiał operator dźwigu, który utknął wewnątrz konstrukcji. Oprócz niego, rannych zostało jeszcze dwóch pracowników stoczni. Jeden z poszkodowanych został opatrzony na miejscu, pozostałych przewieziono do szpitala. Przyczyny wypadku nie są znane.

Stocznia Wisła znajduje się w Górkach Zachodnich, w pobliżu ujścia Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji jednostek rybackich oraz gotowych nadbudówek i kadłubów statków. W stoczni zatrudnionych jest ponad dwustu pracowników.
Tagi: wypadek, Stocznia Wisła, Gdańsk, Górki Zachodnie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912