TYP: a1

"Drogi za horyzont" – Shanties 2012

sobota, 25 lutego 2012
WM
Myślą przewodnią jednego z piątkowych koncertów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Shanties 2012 były „drogi za horyzont”. Dla każdego z wykonawców, którzy wystąpili tego wieczoru na deskach Rotundy, stwierdzenie to oznaczało coś innego i inna też była jego interpretacja.

Koncert rozpoczął dobrze wszystkim znany zespół Mietek Folk. Jego członkowie szybko rozgrzali publiczność śpiewając znane i lubiane utwory, zachęcając do klaskania i opowiadając dowcipy. W następnej kolejności wystąpił zespół Happy Crew, zachwalany żartobliwie przez prowadzącego koncert Mirosława Kowalewskiego jako „młodość i uroda”, które to cechy Kowal przeciwstawiał „dziadkom” z Mietek Folk. Happy Crew wykonywali utwory prawie bez używania instrumentów. Przy jednej z piosenek towarzyszył im grając na gitarze Andrzej Korycki.

W dalszej kolejności usłyszeliśmy wykonawców, których nie trzeba chyba przedstawiać – byli to Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz, EKT Gdynia, Stara Kuźnia i na zakończenie Zejman & Garkumpel, wraz z Mirosławem Kowalewskim. Ten ostatni skłonił publiczność nie tylko do klaskania, ale też wstania z miejsc i skakania. W koncercie wziął również udział, ciepło przyjęty przez publiczność zespół Grupa Trzymająca Ster, który jest laureatem tegorocznego Przeglądu Konkursowego Shanties.

W piątek odbyły się również: koncert szanty & rock pod tytułem „To 24 był lutego” oraz koncert pieśni z kubryku „Wesołe życie w Sailor Town”. Oprócz słuchania muzyki odwiedzający Shanties mają możliwość zapoznania się z ofertą na nadchodzący sezon na stoiskach klubów żeglarskich czy armatorów żaglowców, a także posilenia się czymś ciepłym lub procentowym w festiwalowej Tawernie.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 stycznia

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871