TYP: a1

O bezpieczenym żeglowaniu - na konferencji w Gdyni

piątek, 10 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Pomorski Związek Żeglarski, z okazji 50-lecia swego istnienia, organizuje 11 kwietnia 2015 r. konferencję „Od szkolenia do bezpiecznego żeglowania”. To powrót do tradycji żeglarskich konferencji bezpieczeństwa, które obywały się w Gdyni w latach 1994, 1996 i 2002 i były okazją do wymiany poglądów oraz doświadczeń kapitanów jachtowych i instruktorów.


Tematyka kwietniowej sesji, która toczyć się będzie w ramach Forum Nauczycieli Żeglarstwa, obejmuje uwarunkowania bezpieczeństwa w żegludze jachtowej. Będzie okazja wysłuchania wielu wybitnych specjalistów. Bogdan Matowski z Urzędu Morskiego w Słupsku powie m.in. o błędach w żeglowaniu, a Rafał Wojtyra z PRS o aktualnym stanie prawnym związanym z nadzorem technicznym. Andrzej Królikowski, dyrektor Urzędu Morskiego omówi cel i obszar działania systemu bezpieczeństwa morskiego. Krzysztof Januszewski z SAR przedstawi obowiązujące regulacje prawne oraz rozwiązania techniczne ważne dla osób uprawiających żeglarstwo sportowe i turystyczne. Michał Korneszczuk wyjaśni jak dobrze ubezpieczyć jacht. Kapitan Bogdan Olszewski zreferuje błędy szkoleniowe popełniane przez niedostatecznie przygotowanych instruktorów. Zbigniew Kurowicki, prezes MOPR, opowie o szkoleniach ratowników, edukacji i ekologii, a dyrektor SAR Marek Długosz przedstawi zadania Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w systemie bezpieczeństwa morskiego.

Konferencja - która ma charakter otwarty i bezpłatny - odbędzie się w sobotę 11 kwietnia, w godzinach 8.15 - 19  w Szkole Morskiej w Gdyni - ul Polska 13A, aula 17a, I piętro. Więcej informacji, a także referaty z poprzednich konferencji, znaleźć można na stronie www.fnz.pozz.org.pl, w zakładce Konferencja Bezpieczeństwa.
Tagi: Szkoła Morska, Gdnia, bezpieczeństwo, Pomorski Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 lutego

Do portu w Akrze zawinął "Borobudur", replika starożytnego statku ludów zamieszkujących Indonezję, co potwierdziło tezę, że dzisiejsi budowniczowie nie zapomnieli rzemiosła żeglarskiego. Rejs z Dżakarty trwał 7 miesięcy, a statkiem dowodził Philip Beal.
poniedziałek, 23 lutego 2004
Zmarł nestor polskiego żeglarstwa Zygmunt Twardowski, pracownik Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. W latach 1956-1957 był mistrzem Polski w klasie Finn, później prowadził kadrę narodową w tej klasie.
niedziela, 23 lutego 2003
Kpt Krzysztof Baranowski na jachcie "Polonez" opłynął przylądek Horn jako pierwszy polski żeglarz-samotnik.
piątek, 23 lutego 1973
Odbył się w Warszawie pierwszy powojenny, a XV z kolei Sejmik PZŻ; na prezesa PZŻ wybrano Kazimierza Białkowskiego.
sobota, 23 lutego 1946
Urodził się Juliusz Sieradzki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, uczestnik olimpiady w Kilonii (1936 r.), projektant małych jachtów mieczowych, także jachtu kabinowego "Farys". Konstruktor popularnej Omegi (1942 r.). Był pierwszym mistrzem Polski w klasi
piątek, 23 lutego 1912